Zapowiedź 11. kolejki.

11. kolejka zapowiada się bardzo ciekawie. Lider Raków Częstochowa zagra z 4. w tabeli Błękitnymi Stargard. Ćwierćfinalista Pucharu Polski Puszcza Niepołomice podejmie wicelidera Odra Opole. Gorąco może być również na innych stadionach.
Rywalizacja o punkty rozpocznie się już w piątek kiedy to ROW Rybnik zagra na własnym stadionie z Wartą Poznań. Te dwa zespoły zajmują miejsa w dolnej części tabeli. Warta będzie walczyć o zwycięstwo, które pozwoli jej opuścić strefę spadkową a będący tuż nad kreską rybniczanie będą chcieli zapewnić sobie spokojniejszą lokatę w tabeli. W ostatniej kolejce oba zespoły doznały porażki, ROW przegrał w Elblągu 3:2 a Warta u siebie z Legionovią 0:2.

Błękitni Stargard są podbudowani pierwszym w II lidze zwycięstwem na stadionie Kotwicy Kołobrzeg. Trener Krzysztof Kapuściński trafił z pomysłem na derby, które po przerwie przebiegły po myśli jego zespołu. Błękitni są na miejscu barażowym, ale nie chcą podgrzewać atmosfery. Taka ostrożność jest uzasadniona. Z drużynami z górnej połowy tabeli Błękitni zdobyli dotychczas tylko trzy punkty. Szansa na poprawienie bilansu będzie w sobotę, kiedy do Stargardu przyjedzie lider Raków Częstochowa.
Drużyna Marka Papszuna jest niepokonana. Siedem meczów wygrała, a trzy zremisowała. To najlepsze otwarcie sezonu w wykonaniu Rakowa od 11 lat.
– Raków prezentował się najlepiej jakościowo spośród naszych rywali. Ma piłkarzy o wysokich umiejętnościach i gdybym miał postawić pieniądze, to zrobiłbym to na awans Rakowa. Wiem, że liga jest jeszcze długa, ale częstochowianie idą określoną drogą do celu – komplementował Mirosław Smyła, trener Rozwoju Katowice po porażce 0:3 w Częstochowie.

Błękitni nie są zespołem własnego boiska, ale zdają się dojrzewać wraz z upływem kolejek. Spotkanie z liderem będzie dla nich testem. W poprzednim sezonie Raków dwa razy ograł stargardzian.
Dużym wydarzeniem będzie mecz Puszczy Niepołomice z Odrą Opole. Drużyna z Małopolski poznała w środku tygodnia swojego przeciwnika w ćwierćfinale Pucharu Polski. Po wyeliminowaniu Lechii Gdańsk rozegra dwumecz z Pogonią Szczecin. Zanim to nastąpi Puszczę czeka kilka meczów w lidze.
– Wszyscy postrzegają naszą drużynę jako kandydata do awansu. Mam dużo pokory w tym temacie. Zawsze najważniejszy jest najbliższy mecz. Tydzień temu zremisowaliśmy z Radomiakiem, a w drużynie widziałem złość, że nie zwyciężyła – powiedział trener Jan Furlepa.

Spośród innych par warto zwrócić uwagę na śląskie starcie Rozwoju Katowice z Polonią Bytom. Gospodarze są w strefie spadkowej, a Polonia tuż nad nią. W Bytomiu zmienił się trener po pechowej porażce z Puszczą Niepołomice. Stery z rąk Ireneusza Kościelniaka przejął Tomasz Włoka. Beniaminkowie postarają się o sprawienie niespodzianki. Olimpia Elbląg jedzie do Siarki Tarnobrzeg, a Polonia Warszawa do Radomiaka Radom.

Stal Stalowa Wola zagra na wyjeździe z Gryfem Wejherowo. Oba zespoły w dwóch ostatnich kolejkach zdobyły po 3 punkty. W 9. kolejce Gryf przegrał na własnym stadionie z Wartą Poznań 2:3 a tydzień temu wygrał w Bełchatowie z GKS-em 3:2. Stalowcy natomiast właśnie w Bełchatowie doznali wysokiej porażki 5:1 za którą zrehabilitowali się zwycięstwem 3:1 nad Olimpią Zambrów.

Drużyna Siarki podejmować będzie na własnym boisku Olimpię Elbląg. Goście przyjadą na Podkarpacie po serii 7 spotkań bez porażki i zapewne mocno powalczą o podtrzymanie dobrej passy. Podopieczni Włodzimierza Gąsiora natomiast nie przegrali od 6 kolejek i również mają apetyt na komplet punktów. Obie drużyny mają po 13 punktów w tabieli. Szykuje się ciekawe widowisko w Tarnobrzegu.

W Zambrowie Olimpia zagra z Kotwicą Kołobrzeg. kolejny pojedynek drużyn z dolnej części tabeli. Olimpia znajduje się w strefie spadkowej z dorobkiem 9 punktów i będzie walczyć o komplet punktów by zrehabilitować się za porażkę w Stalowej Woli 3:1 i wydostać się z czerwonej strefy. Kotwica z dorobkiem 12 punktów jest na 10 miejscu w tabeli. Tydzień temu w derbach z Błękitnymi Stargard podopieczni trenera Tworka musieli uznać wyższość gości i przegrali 0:1.

11. kolejka II ligi:

ROW 1964 Rybnik – Warta Poznań / pt. 30.09.2016 godz. 19.00

Błękitni Stargard – Raków Częstochowa / sob. 01.10.2016 godz. 13.00

Siarka Tarnobrzeg – Olimpia Elbląg / sob. 01.10.2016 godz. 15.00

Rozwój Katowice – Polonia Bytom / sob. 01.10.2016 godz. 15.00

Gryf Wejherowo – Stal Stalowa Wola / sob. 01.10.2016 godz. 16.00

Legionovia Legionowo – PGE GKS Bełchatów / sob. 01.10.2016 godz. 16.00

Puszcza Niepołomice – Odra Opole / sob. 01.10.2016 godz. 16.00

Olimpia Zambrów – Kotwica Kołobrzeg / sob. 01.10.2016 godz. 16.00

Radomiak Radom – Polonia Warszawa / sob. 01.10.2016 godz. 17.30

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni