Zapowiedź 10. kolejki.

Po 10 miesiącach oczekiwania Kotwica Kołobrzeg spotka się ponownie z Błękitnymi Stargard. Radomiak Radom zagra na stadionie wicelidera i chce pokazać lepszy futbol niż dwa tygodnie temu w Częstochowie.
10. kolejka rozpocznie się od derbów w Kołobrzegu, a to oznacza, że ich zwycięzca będzie przynajmniej do soboty na miejscu premiowanym awansem. Błękitni Stargard są na lokacie barażowej, a Kotwica jest niżej o jeden szczebelek i punkt. Suma miejsc, które zajmują regionalni rywale przed meczem, jest najniższa w historii, a to dodaje smaku derbom.
Kluby rywalizują w II lidze przez trzeci sezon. Dotychczas w derbach wygrywali gospodarze i padały minimum dwa gole. W pierwszym starciu po awansie Kotwica Kołobrzeg wygrała 4:3, choć na przerwę zeszła ze stratą trzech bramek. Później los spotkania odwrócili Błękitni, a w listopadzie minionego roku jeszcze raz Kotwica. Od tego czasu minęło 10 miesięcy, w których oba zespoły mierzyły się wyłącznie w okresie przygotowań.
– Nie uważam, że obecna Kotwica jest najmocniejsza od czasu awansu do II ligi. Przez Kołobrzeg przewinęło się wielu ciekawych zawodników. Drużyna prezentowała już w przeszłości wysoki poziom. Na stadionie Kotwicy zawsze grało nam się trudno, więc spodziewamy się ciężkiej przeprawy – zapowiedział Krzysztof Kapuściński, trener Błękitnych.

W piątkowy wieczór rozegrane zostanie również spotkanie: Polonia Warszawa-Siarka Tarnobrzeg. Wyżej w tabeli sa goście, którzy nie przegrali od pięciu kolejek i zgromadzili na swoim koncie 12 punktów. Polonia gra w kratkę a w ostatniej kolejce nie potrafiła wykorzystać atutu własnego boiska i przegrała z ROW-em Rybnik 1:0.

Przeciwnikiem Stali Stalowa Wola będzie Olimpia Zambrów. Zielono-czarni będą mieli okazję do rehabilitacji za wysoką porażkę w Bełchatowie (5:1).

Radomiak Radom ma za sobą spokojny tydzień. Drużyna Wernera Liczki przesunęła się na 3. miejsce w tabeli dzięki zwycięstwu 1:0 z Polonią Bytom. Bramka, który strzelili rywalowi ze Śląska, była poprzedzona kreatywnym i dokładnym rozegraniem piłki. Radomianie wygrali dotychczas ledwie raz na wyjeździe z przedostatnią w stawce Stalą Stalowa Wola, a ich poprzednia wyprawa do Częstochowy była koszmarem.

Podopieczni Liczki przegrali z liderem 0:3, będąc zespołem gorszym w każdym elemencie. W sobotę egzamin poprawkowy na stadionie wicelidera Odry Opole i ten mecz będzie hitem dnia. Beniaminek jest niepokonany, a u siebie zdążył pokonać czterech rywali. Tym razem będzie musiał poradzić sobie bez Waldemara Gancarczyka. Najlepszy asystent ligi pauzuje z powodu kartek.

Puszcza Niepołomice, która w środę awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski, zagra z Polonią Bytom. Klub ze Śląska jest raz na wozie, raz pod wozem. Po ostatnich dwóch porażkach bliżej mu do strefy spadkowej niż do czołówki, więc chce gonić kosztem zmęczonych gości. W poprzednim sezonie Puszcza zdobyła Bytom, a mecz skończył się kosmicznym wynikiem 5:4. Hat-trickiem popisał się Mateusz Broź, którego już nie ma w Niepołomicach.

Warto zwrócić uwagę na pojedynek PGE GKS-em Bełchatów z Gryfem Wejherowo. Brunatni przerwali spiralę niepowodzeń i zdemolowali 5:1 Stal Stalowa Wola. Nakręceni tym wynikiem czekają na byłego lidera, któremu zebrała się już seria czterech kolejek bez zwycięstwa.

W Częstochowie, lider podejmował będzie czerwoną latarnię tabeli-Rozwój Katowice. Przed Rakowem teoretycznie łatwe zadanie ale czy takie będzie w rzeczywistości?

Warta Poznań zagra z Legionovią Legionowo. Oba zespoły w tabeli dzieli tylko punkt, jednak poznaniacy zajmują 15 miejsce i znajdują się w strefie spadkowej. Warta nie przegrała od 3 kolejek a w ostatnim pojedynku pokonała 3:2 Gryf w Wejherowie. Kolejne zdobyte punkty pozwolą drużynie opuścić czerwoną strefę tabeli.

10. kolejka II ligi:

Kotwica Kołobrzeg – Błękitni Stargard / pt. 23.09.2016 godz. 19.00

Polonia Warszawa – Siarka Tarnobrzeg / pt. 23.09.2016 godz. 19.00

PGE GKS Bełchatów – Gryf Wejherowo / sob. 24.09.2016 godz. 15.00

Stal Stalowa Wola – Olimpia Zambrów / sob. 24.09.2016 godz. 16.00

Raków Częstochowa – Rozwój Katowice / sob. 24.09.2016 godz. 16.00

Polonia Bytom – Puszcza Niepołomice / sob. 24.09.2016 godz. 16.00

Odra Opole – Radomiak Radom / sob. 24.09.2016 godz. 16.00

Warta Poznań – Legionovia Legionowo / sob. 24.09.2016 godz. 16.00

Olimpia Elbląg – ROW 1964 Rybnik / sob. 24.09.2016 godz. 16.00

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni