Z Wisłą po realizację celu

Stal Stalowa Wola w sobotę zagra w tym sezonie po raz ostatni przed własną publicznością. Przeciwnikiem zielono-czarnych będzie Wisła Sandomierz, a stawką awans do II ligi.

 

Wisła Sandomierz na koniec rozgrywek bez względu na wyniki pozostanie na 16. miejscu w ligowej tabeli. Tym samym pożegna się z trzecioligowym poziomem. Wisłę mogą jeszcze uratować poza sportowe aspekty, bowiem mówi się po cichu, że Garbarnia Kraków, która spadła z II ligi może nie przystąpić do rozgrywek. Podobny los może spotkać rezerwy Korony Kielce. Wisła więc po raz kolejny może się uratować przed degradacją.

Stal, mimo iż mierzy się z jedną z najsłabszych drużyn ligi czeka trudny mecz. Jesienią w Sandomierzu zielono-czarni wygrali gładko 3:0, ale Wisła nie tak dawno urwała punkty Wieczystej Kraków. W ostatniej serii gier na własnym boisku nasi sobotni rywale pokonali rezerwy Korony 5:3. Wyróżniającą się postacią w zespole z Sandomierza jest Lionel Abate Etoundi, który do Wisły trafił na wypożyczenie z Podbeskidzia Bielsko-Biała w zimie i ma na koncie już 10 goli.

Stalówka powoli kończy bardzo intensywny okres gry, bowiem rozgrywki ligowe łączyła z pucharowymi i zawodnicy Stali musieli w ostatnim czasie grać co trzy dni. W minioną środę zielono-czarni pokonali w finale wojewódzkiego Pucharu Polski Sokół Sieniawa i zapewnili sobie prawy gry w kolejnym sezonie w centralnych rozgrywkach tego pucharu. W ostatniej ligowej batalii z kolei nasz zespół łatwo pokonał aż 5:0 Orlęta Radzyń Podlaski.

W sobotę Stal stanie przed ogromną szansą wywalczenia awansu do II ligi. Zielono-czarni bez oglądania się na innych muszą wygrać z Wisłą. Przy odrobinie szczęścia, jeszcze przed rozpoczęciem zawodów z ekipą z Sandomierza może dość do świętowania. Wieczysta musiałaby przegrać w Nowym Targu z Podhalem, a Avia Świdnik nie wygrać z rezerwami Korony. Sobotni pojedynek oglądać będzie zapewne komplet publiczności, a w sektorze gości pojawią się sympatycy Wisły.

 

Stal Stalowa Wola – Wisła Sandomierz
sobota 10.06.2023, g. 19:38

PCPN ulica Hutnicza 10a
Sędzia: Łukasz Szczołko (Lublin)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni