Z Wieczystą na remis

Stal Stalowa Wola tylko zremisowała na własnym boisku z Wieczystą Kraków 1:1. Zielono-czarni prowadzili do przerwy, lecz w doliczonym czasie gry goście wyrównali.

Stal od początku nie dała sobie narzucić rytmu gry. To zielono-czarni dyktowali warunki na boisku. Co prawda nie stwarzali zbyt wielu klarownych okazji, lecz i goście nie byli w stanie poradzić sobie z mocnym pressingiem Stalówki. Swoje okazje w pierwszej połowie miał Kacper Wydra. Dwukrotnie jednak przegrał pojedynki z golkiperem gości. Za drugim razem niewykorzystana sytuacja napastnika Stalówki miała pozytywne zakończenie. Wydra wywalczył bowiem rzut rożny, po którym Bartosz Pikuła zdobył gola dla Stali.

Po zmianie stron mocno zaatakowała Wieczysta. Stal z minuty na minutę zaczęła się cofać coraz głębiej, lecz miała swoją szansę. W 65. minucie Mariusz Szuszkiewicz w wybornej okazji spudłował z kilku metrów. Być może to trafienie ustawiłoby mecz, który nie zakończyłby się pechowo.

W ostatnich minutach Stal już tylko się broniła. Sporo pracy miał Mikołaj Smyłek, który co chwilę musiał interweniować bądź to po uderzeniach rywali, bądź po dośrodkowaniach. Kibice ostatnie minuty oglądali już na stojąco i mocno dopingowali zielono-czarnych. Niestety w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry wprowadzony pod koniec pojedynku Maksymilian Hebel uderzył bardzo mocno na bramkę Stali. Futbolówka odbiła się jeszcze od jednego z piłkarzy naszej drużyny i zaskoczyła Smyłka wpadając obok niego do siatki.

Stal Stalowa Wola – Wieczysta Kraków 1:1 (1:0)
1:0 – Pikuła 37’
1:1 – Hebel 90’+5

Stal: Smyłek – Kowalski, Rogala, Pikuła (72’ Kucharczyk), Banach, Olszewski (72’ Ziarko), Imiela (77’ Duda), Soszyński, Kołbon, Wydra (77’ Wojtak), Szuszkiewicz (77’ Iwao).

Wieczysta:
Mikułko – Kołodziej, Klimczak, Pałaszewski (46’ Favorov), Danielak, Koncewicz-Żyłka, Torres, Majewski, Asmelash, Misak (59’ Jankowski), Pietras (82’ Hebel).

Żółta kartka: Favorov (Wieczysta).

Sędzia: Łukasz Szczech (Warszawa).

Widzów: 3440.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"