Z Chełmianką o pełną pulę. Debiut trenera Pietrzykowskiego.

Stal Stalowa Wola w sobotę rozegra kolejne ligowe zawody. Tym razem Stalówka zagra w Chełmie z miejscową Chełmianką. To będzie debiut nowego trenera Stali Ireneusza Pietrzykowskiego.

Nasi sobotni rywale na wiosnę rozegrali tylko dwa spotkania, gdyż jedna z potyczek nie odbyła się ze względu na warunki atmosferyczne. Na inaugurację Chełmianka zremisowała z Podlasiem Biała Podlaska, a w ostatniej kolejce pokonała również na wyjeździe Orlęta Radzyń Podlaski. Mimo dobrego startu sytuacja klubu z Lubelszczyzny nie jest najlepsza. Klub z Chełma musi walczyć o utrzymanie, gdyż bezpośredni rywale również na wiosnę prezentują się nieźle.

W Stali na wiosnę dzieje się z kolei bardzo dużo. W ostatnich dniach doszło do roszad w sztabie szkoleniowym i w sobotnim meczu na ławce usiądzie Ireneusz Pietrzykowski, który zastąpił Łukasza Surmę. Będzie to debiut nowego szkoleniowca. Zielono-czarni, którzy chcą walczyć o awans zaczęli rundę rewanżową od zwycięstwa, ale dwa ostatnie spotkania nie były już tak dobre w wykonaniu naszych zawodników. Dwa remisy z niżej notowanymi rywalami zostały nie najlepiej odebrane w środowisku kibiców.

Trener Pietrzykowski nie miał zbyt dużo czasu na poznanie zespołu. Będzie więc musiał nieco bazować na informacjach od członków swojego sztabu, ale z racji sporego obycie w środowisku trzecioligowców zna sporą część piłkarzy Stalówki. W sobotę opiekun Stali nie będzie mógł skorzystać z pauzującego za nadmiar żółtych kartek Arkadiya Filipczuka. Pod znakiem zapytania nadal stoi występ Sławomira Dudy, który zmaga się z urazem. Wraca z kolei po przymusowej pauzie Wiktor Stępniowski.

 

21.kolejka

Chełmianka Chełm – Stal Stalowa Wola

Chełm, ul. I Pułku Szwoleżerów 15A >>
sobota 25.03.2023, g.15:30
sędzia: Norbert Chrząstek (Radom)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni