XIII Gala Podkarpacka Nike 2014.

W sobotę odbyła się XIII Gala Podkarpacka Nike 2014. Po raz kolejny finałową galę gościł hotel Nowy Dwór w Świlczy. Część oficjalną poprowadzili Edyta Kluk-Wisz i prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń.
O tym, kto zwyciężył w każdej z ośmiu grup, decydowała kapituła. Wśród nominowanych do głównych nagród znaleźli się przedstawiciele Stali Stalowa Wola. I tak do nagrody trener roku pretendował- Jaromir Wieprzęć; zawodnik roku- Łukasz Sekulski a zespół Stali nominowano w kategorii drużyna roku. Niestety, Naszym reprezentantom nie udało się zdobyć żadnej statuetki.
Tak prezentuje się poczet zwycięzców XIII Gali Podkarpacka Nike 2014.
Piłkarzem roku został- Kamil Radulj ze Stali Mielec, trenerem – Szymon Szydełko z Karpat Krosno, które wybrano na najlepszą drużynę. Do Krosna trafiła również nagroda dla trenera-wychowawcy młodzieży Grzegorza Rausa z Beniaminka Krosno.
Młodzieżowcem roku został pochodzący z Sanoka Kamil Jakubowski, obecnie pomocnik Stali Rzeszów przebywający na testach w Stalowej Woli, a odkryciem – Szymon Kaliniec z Resovii. Reprezentantka „pasiaków” Sabina Wargacka zgarnęła nagrodę dla piłkarki roku, a Dawida Pigana wybrano na najlepszego zawodnika futsalu. I to jedyny stalowowolski akcent ponieważ Dawid nadal jest zawodnikiem Stalówki. Został wypożyczony do Sokoła Sieniawa.
Wśód blisko 240 gości pojawili się m.in. Roman Kosecki, poseł oraz wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Jacek Ziober, były reprezentant Polski, czy Cezary Kucharski, który jest menedżerem m.in. Roberta Lewandowskiego. Byli również trenerzy Andrzej Strejlau oraz Andrzej Niemczyk, były szkoleniowiec siatkarskiej kobiecej reprezentacji Polski. Nie zabrakło – tradycyjnie – władz miasta i województwa. Zaśpiewała zwyciężczyni „The Voice of Poland”-Aleksandra Nizio. Klub Stal P.S.A reprezentowali Mariusz Szymański i Grzegorz Zając.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni