Wysokie zwycięstwo z Lublinianką (zdjęcia)

W kolejnym meczu sparingowym Stal zdecydowanie pokonała Lubliniankę Lublin 8:1. Mecz rozegrano na sztucznym boisku Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej.

Stal od początku sobotniego spotkania była stroną dominującą. Już w 12. minucie Jakub Lebioda otworzył worek z bramkami. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości znalazł się Kosei Iwao i strzałem w długi róg podwyższył prowadzenie Stali. Zielono-czarni dominowali, lecz po trzydziestu minutach gry nastąpił niespodziewany przestój w grze, który wykorzystali zawodnicy z Lublina. Po dośrodkowaniu w pole karne źle do Michała Furmana piłkę zgrał Paweł Kucharczyk i gracz Lublinianki skorzystał z prezentu i zdobył gola. Podrażniona Stal nadal grała swoje i jeszcze przed przerwą zdobyła dwie bramki. W 39. minucie znów sam na sam z bramkarzem wyszedł Iwao, lecz wypatrzył przed polem karnym Lebiodę, który płaskim strzałem zdobył trzeciego gola dla Stali i swojego drugiego w tym meczu. Chwilę później prawą stroną przedarł się Maciej Wojtak i świetnym podaniem obsłużył Mariusza Szuszkiewicza, który nie zmarnował dogodnej okazji.

Chwilę po wznowieniu gry zakotłowało się pod bramką rywali, bliski gola był Adam Imiela, lecz ostatecznie to rywale sami sobie wbili piłkę do własnej bramki. Graczom Stali taka ilość trafień w zupełności nie odpowiadała i nadal naciskała na defensywę Lublinianki. Na swoich partnerów z zespołu mocno pokrzykiwał Tomasz Brzyski, który chyba ostatecznie dał sobie spokój i poprosił trenera o zmianę. Stalówka mocno naciskała i kwestią czasu były kolejne gole. Premierowe trafienie w barwach Stali zaliczył Piotr Rogala a wynik meczu ustalili Szymon Grabarz i Wiktor Stępniowski.

W sobotnim sparingu z powodu lekkich urazów nie zagrali Kacper Wydra i Mateusz Hudzik oraz Sławomir Duda.

Stal Stalowa Wola – Lublinianka Lublin 8:1 (4:1)

8:1 – Stępniowski 81’

Stal: (I połowa): Furman – Wojtak, Rogala, Grasza, Kucharczyk, Olszewski, Soszyński, Lebioda, Filipczuk, Szuszkiewicz, Iwao. (II połowa): Konefał – Kowalski, Banach, Rogala, Pikuła, Ziarko, Kołbon, Stępniowski, Lebioda, Imiela, Grabarz.