Wyniki sobotnich spotkań.

Wyniki większości spotkań zostały ustalone dopiero w ostatnich 10 minutach. Rzutem na taśmę starcia na szczycie wygrali piłkarze MKS-u Kluczbork oraz nowego lidera – Zagłębia Sosnowiec.

Pretendenci do awansu wydają się bawić od dłuższego czasu w grę „lider parzy”. Co kolejkę drużyna, która zaczyna ją na pierwszym miejscu w tabeli, ponosi zaskakującą porażkę i oddaje pałeczkę rywalom. Tym razem nie popisał się Rozwój Katowice, który w Mielcu mógł umocnić swoją pozycję na szczycie i pierwszy raz w XXI wieku wygrać cztery mecze wyjazdowe pod rząd. Mógł, ale przegrał 1:3.

Rozwój objął w tym spotkaniu prowadzenie po strzale Przemysława Gałeckiego. Sytuacja wydawała się więc idealna, natomiast do końca meczu bramki strzelali już tylko gospodarze. W 73. minucie Mateusz Cholewiak wyrównał w sytuacji sam na sam z golkiperem, a po upływie regulaminowego czasu Sebastian Łętocha i Bartosza Nowak dali Stali wygraną. Katowiczanie mieli teoretycznie najłatwiejszego rywala z czołówki, a i tak pożegnali się z fotelem lidera.
Nowym przodownikiem jest Zagłębie Sosnowiec, które w jednym z hitów kolejki pokonało Energetyka ROW Rybnik. Także w tym spotkaniu wynik został ustalony w końcówce i drużyna, która objęła prowadzenie, zeszła z boiska jako pokonana. Przewagę gola dla spadkowicza z I ligi uzyskał Marcin Grolik, ale stratę z nawiązką odrobili Łukasz Tumicz i Jakub Arak w trzeciej minucie czasu doliczonego.

– Na pierwszy ogień Energetyk – proszę bardzo, odpychamy. Potem Stal Stalowa Wola – odpychamy jeszcze dalej od siebie. I nie ma problemu. Teraz już po takich meczach, gdy mamy taką serię, nie ma na co patrzeć, my już patrzymy pod kątem tego, że mamy tę ligę wygrać, a nie tylko i wyłącznie awansować – powiedział odważnie bramkarz Zagłebia Szymon Gąsiński. Na razie wraz z partnerami realizuje plan.

Drugim topowym meczem było starcie MKS-u Kluczbork ze Stalą Stalowa Wola. Triumfowali gospodarze i są ponownie na miejscu premiowanym awansem. Prowadzenie byłemu klubowi Waldemara Soboty dał Piotr Giel. Wyrównał najlepszy strzelec ligi Łukasz Sekulski. Ostatnie słowo należało w 85. minucie do Michała Kojdera, który wykorzystał błąd obrońców i trafił do siatki w sytuacji sam na sam. Stalówka do końca walczyła o choć remis, miała swoje szanse, ale musiała pogodzić się z drugą z rzędu porażką.

Co słychać na innych arenach? W istotnych dla walki o utrzymanie meczach Puszcza Niepołomice zremisowała 0:0 z Nadwiślanem Góra, a Okocimski Brzesko pokonał 2:0 Limanovię Limanowa. Druga z drużyn nie przeżywa renesansu formy pod wodzą Marka Motyki i w zasadzie może już planować przyszłość z myślą o następnym sezonie poza szczeblem centralnym. Misja utrzymania outsidera jest z gatunku niemożliwych.
W Kołobrzegu zadebiutował Włodzimierz Gąsior. Szkoleniowiec Siarki Tarnobrzeg rozpoczął pracę z nowymi podopiecznymi od remisu 1:1, choć do siatki trafiali tylko gospodarze. Kotwica prowadziła po golu swojego super defensora Jakuba Poznańskiego. W 24. minucie jego partner z bloku obronnego Radosław Strzelecki niefortunnie interweniował po wrzutce z prawego skrzydła i zapisał na swoje konto trafienie samobójcze. Do końca wynik nie uległ zmianie i Kotwica pozostaje jednym z głównych kandydatów do spadku.

Legionovia Legionowo przegrała u siebie 0:1 z Rakowem Częstochowa po trafieniu Przemysława Mońki, a jakże – w doliczonym czasie. Rozczarowała na swoim terenie również Wisła Puławy. Przeżywająca złotą wiosnę ekipa nie podtrzymała skuteczności z poprzednich kolejek i podmęczona meczem w środku tygodnia zremisowała 1:1 z Górnikiem Wałbrzych. W ten sposób straciła miano najlepiej punktującego II-ligowca w 2015 roku na rzecz nowego lidera – Zagłębia Sosnowiec.

Wyniki sobotnich meczów 27. kolejki II ligi:

Wisła Puławy – Górnik Wałbrzych 1:1 (1:1)
0:1 – Marcin Orłowski 7′
1:1 – Iwan Litwiniuk 30′

Okocimski Brzesko – Limanovia Limanowa 2:0 (0:0)
1:0 – Arkadiusz Garzeł 51′
2:0 – Wojciech Wojcieszyński 80′

MKS Kluczbork – Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)
1:0 – Piotr Giel 38′
1:1 – Łukasz Sekulski 75′
2:1 – Michał Kojder 85′

Puszcza Niepołomice – Nadwiślan Góra 0:0

Legionovia Legionowo – Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
0:1 – Przemysław Mońka 90′

Kotwica Kołobrzeg – Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:1)
1:0 – Jakub Poznański 5′
1:1 – Radosław Strzelecki (sam.) 24′

Stal Mielec – Rozwój Katowice 3:1 (0:0)
0:1 – Przemysław Gałecki 55′
1:1 – Mateusz Cholewiak 71′
2:1 – Sebastian Łętocha 90′
3:1 – Bartosz Nowak 90′

Zagłębie Sosnowiec – Energetyk ROW Rybnik 2:1 (0:1)
0:1 – Marcin Grolik 36′
1:1 – Łukasz Tumicz 55′
2:1 – Jakub Arak 90′

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni