Wyniki sobotnich spotkań.

Za nami pierwsze mecze 22. kolejki II ligi. Kapitalne widowisko obejrzeli fani w Limanowej, gdzie outsider twardo postawił się Zagłębiu Sosnowiec. W Derbach Podkarpacia górą była za to Siarka.

Trzy punkty w dramatycznych okolicznościach wywalczył MKS Kluczbork. Oznacza to też, że kluczborczanie, niezależnie od pozostałych wyników, obronią w ten weekend fotel lidera. Raków wraz z MKS-em nie stworzył porywającego widowiska, a kluczowe dla losów meczów wydarzenia miały miejsce w doliczonym czasie gry. Wówczas w polu karnym ręką zagrał jeden z defensorów gospodarzy, a sprawiedliwość pewnym strzałem wymierzył Rafał Niziołek.
Nie mieli czego żałować kibice, którzy wybrali się na mecz do Limanowej. Outsider rozgrywek stworzył kapitalne widowisko z Zagłębiem Sosnowiec. Padło w nim aż siedem bramek, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Gospodarze po półgodzinie prowadzili 2:0, a na kwadrans przed końcem było już 2:4 dla Zagłębia. Limanowian stać było jeszcze na gola kontaktowego, ale na więcej zabrakło czasu.

Czwarty mecz z rzędu, a trzeci w tym roku, zremisowała mielecka Stal. Tym razem podopieczni Janusza Białka podzielili się punktami z Legionovią. Goście znów dali sobie wykraść trzy punkty w końcowej fazie spotkania. Punkt legionowianom, którzy dwukrotnie musieli gonić wynik w sobotę, uratował Kacper Tatara.
Znów zawiódł Rozwój. Katowiczanie zdobyli swój pierwszy punkt w tym roku, ale jest to wynik rozczarowujący. Po pierwsze walczyli z broniącą się przed spadkiem Wisłą Puławy, po drugie nie zdołali utrzymać dwubramkowego prowadzenia. Na uwagę zasługuje występ Tomasza Wróbla, który asystował przy obu trafieniach dla gospodarzy.

W pełni spełnieni nie mogą czuć się także ci, którzy czekali na Derby Podkarpacia. Zamiast interesującego meczu i wymiany ciosów obu stron zobaczyli zmasowaną obronę Stalówki. Goście ze Stalowej Woli szybko objęli prowadzenie za sprawą trafienia z wolnego Kamila Jakubowskiego. Później Siarka miała ogromną przewagę, ale długo nie potrafiła jej udokumentować. Dopiero w końcówce gospodarzom, a ściślej mówiąc – Marcinowi Truszkowskiemu, udało się dwukrotnie pokonać Tomasza Wietechę i zasłużenie zgarnąć komplet oczek.

Wyniki sobotnich meczów 22. kolejki II ligi:

Raków Częstochowa – MKS Kluczbork 0:1 (0:0)
0:1 – Rafał Niziołek 90+3′ (k.)

Limanovia Limanowa – Zagłębie Sosnowiec 3:4 (2:3)
1:0 – Martin Pribula 28′ (k.)
2:0 – Łukasz Wolsztyński 30′
2:1 – Sebastian Dudek 38′ (k.)
2:2 – Hubert Tylec 39′
2:3 – Hubert Tylec 44′
2:4 – Mateusz Wrzesień 74′
3:4 – Martin Pribula 83′ (k.)

Legionovia Legionowo – Stal Mielec 2:2 (1:1)
0:1 – Sebastian Łętocha 18′ (k.)
1:1 – Szymon Lewicki 30′
1:2 – Maciej Domański 49′
2:2 – Kacper Tatara 82′

Siarka Tarnobrzeg – Stal Stalowa Wola 2:1 (0:1)
0:1 – Kamil Jakubowski 16′
1:1 – Marcin Truszkowski 79′
2:1 – Marcin Truszkowski 84′

Rozwój Katowice – Wisła Puławy 2:2 (2:0)
1:0 – Patryk Kun 1′
2:0 – Filip Kozłowski 25′
2:1 – Konrad Nowak 58′
2:2 – Jarosław Niezgoda 78′

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni