Wyniki piątkowych spotkań.

Blamaż przed własną publicznością zaliczył Okocimski Brzesko. Nie popisała się również Stal Stalowa Wola, która w końcówce wypuściła z rąk dwubramkowe prowadzenie.

Od początku spotkania w Brzesku to gospodarze dyktowali warunki gry. Okocimskiemu brakowało skuteczności, a zemściło się to na nich tuż przed przerwą. Michał Płonka wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego i głową skierował piłkę do siatki. Gdy na początku drugiej odsłony za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Adam Wolniewicz wydawało się, że teraz gospodarze będą mogli w końcu skierować piłkę do bramki. Sytuacja ta zadziałała jednak zupełnie odwrotnie i na dziesięć minut przed końcem to goście prowadzili już 4:0. W doliczonym czasie gry Okocimskiego stać było tylko na zdobycie bramki honorowej.
Po piątkowym meczu mają czego żałować gracze Stali Stalowa Wola. Ich wyjazdowy mecz z Legionovią największych emocji dostarczył dopiero w końcówce. Stalówka od 65. minuty prowadziła 2:0 po dwóch bramkarz Łukasza Sekulskiego. Jednak w ostatnich dziesięciu minutach dali sobie wbić dwa gole, a mocno przyczynił się do tego Mateusz Kantor kierując na cztery minuty przed końcem futbolówkę do własnej bramki.

Na niespodziankę zanosiło po 45 minutach rywalizacji Stali Mielec z Górnikiem Wałbrzych. Na Podkarpaciu, to niespodziewanie goście prowadzili po tym, jak Marcin Folc wykorzystał rzut karny. Druga połowa potoczyła się już zgodnie z przewidywaniami. Gospodarze szybko wyrównali za sprawą przytomnego zachowania Rafała Jankowskiego. Siedem minut później byli już na prowadzeniu, gdy Sebastian Duda wykorzystał zamieszanie w polu karnym. W końcówce kapitalny strzał sprzed „szesnastki” oddał Kamil Radulj i przypieczętował zwycięstwo mielczan.

Wyniki piątkowych meczów 15. kolejki II ligi:

Okocimski Brzesko – Energetyk ROW Rybnik 1:4 (0:1)
0:1 – Michał Płonka 44′
0:2 – Mariusz Muszalik 65′ (k.)
0:3 – Szymon Sobczak 68′
0:4 – Grzegorz Fonfara 79′
1:4 – Wojciech Wojcieszyński 90+2′ (k.)

Legionovia Legionowo – Stal Stalowa Wola 2:2 (0:0)
0:1 – Łukasz Sekulski 56′ (k.)
0:2 – Łukasz Sekulski 65′
1:2 – Szymon Lewicki 79′
2:2 – Mateusz Kantor 86′ (sam.)

Stal Mielec – Górnik Wałbrzych 3:1 (0:1)
0:1 – Marcin Folc 34′ (k.)
1:1 – Rafał Jankowski 50′
2:1 – Sebastian Duda 57′
3:1 – Kamil Radulj 87′

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni