Wyniki piątkowych spotkań 12. kolejki.

Spora niespodzianka padła w piątek w Rybniku, gdzie lider stracił punkty ze słabą ostatnio Puszczą Niepołomice. Tego dnia nie zawiodły za to ani Zagłębie Sosnowiec, ani Znicz Pruszków.

Dziesiąty mecz w tym sezonie przegrał Górnik Wałbrzych. Wydaje się, że II liga to zdecydowanie za wysokie progi dla drużyny ze Śląska, która tym razem przegrała z Zagłębiem Sosnowiec. Mecz był wyrównany, ale nie stał na najwyższym poziomie. Pierwszą dobrą okazję w meczu miał Jakub Arak, ale przegrał pojedynek oko w oko z bramkarzem. Zrehabilitował się kilkanaście sekund później, gdy oddał kapitalny mierzony strzał z narożnika pola karnego. W drugiej połowie wynik meczu na 2:0 dla gości ustalił Dawid Ryndak lobując bramkarza w sytuacji sam na sam.
Całkiem udanie jako trener Puszczy Niepołomice zadebiutował Łukasz Gorszkow. Jego podopieczni sprawili niespodziankę i zdobyli punkt na terenie lidera z Rybnika. Mecz, podobnie jak ten w Wałbrzychu, nie stał na najwyższym poziomie. Sytuacji bramkowych było niewiele, a gole padły dopiero w drugiej połowie. Najpierw bramkę strzelił Energetyk. Marcin Biernat fatalnie skiksował przed własnym polem karnym, a skorzystał z tego skrzętnie Sebastian Musiolik. Dość niespodziewanie w końcówce padło wyrównanie. Strzał w samo „okienko” bramki oddał Piotr Madejski i zapewnił punkt gościom. Goście kończyli w „10”, dwie żółte kartki w doliczonym czasie gry obejrzał Madejski.

Świadkami meczu bez historii byli kibice w Pruszkowie. Znicz bez trudu rozbił fatalnie spisującą się ostatnio Limanovię. Limanowianie nie wygrali już od dziesięciu kolejek! Znicz szybko objął prowadzenie. Już w 22. minucie piłkę do siatki efektowną podcinką skierował Daniel Nawrocki. Niecałe dziesięć minut później lobem podwyższył Maciej Górski. Wynik rywalizacji po przerwie ustalił Arkadiusz Jędrych.

Wyniki piątkowych meczów 12. kolejka II ligi:

Górnik Wałbrzych – Zagłębie Sosnowiec 0:2 (0:1)
0:1 – Jakub Arak 38′
0:2 – Dawid Ryndak 66′

Energetyk ROW Rybnik – Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
1:0 – Sebastian Musiolik 67′
1:1 – Puszcza Niepołomice 84′

Znicz Pruszków – Limanovia Limanowa 3:0 (2:0)
1:0 – Daniel Nawrocki 22′
2:0 – Maciej Górski 31′
3:0 – Arkadiusz Jędrych 68′

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni