Wyniki niedzielnych spotkań.

Rzutem na taśmę Rozwój Katowice zapewnił sobie trzy punkty w Częstochowie i dzięki temu obronił fotel lidera w tej kolejce. Arcyważne zwycięstwo odnieśli także Błękitni Stargard Szczeciński.

Już od ośmiu kolejek nie potrafią zwyciężyć gracze Puszczy Niepołomice. Wydawało się, że przełamanie przyjdzie w meczu z Wisłą Puławy. Do 68. minuty gospodarze prowadzili 2:0, po trafieniach Marcela Kotwicy oraz Michała Mikołajczyka. Jednak już cztery minuty później Szymon Martuś zdobył gola kontaktowego, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry piłkę do własnej bramki skierował Adrian Napierała.

Jeszcze gorzej spisuje się ostatnio Limanovia. Przed startem sezonu wydawało się, że mogą być czarnym koniem rozgrywek, tymczasem z kolejki na kolejkę coraz bardziej zadomawiają się w strefie spadkowej. W niedzielę po raz dwunasty z rzędu nie potrafili wygrać. Trzy punkty z Małopolski wywiózł beniaminek z Góry. Do przerwy w lepszych humorach byli jednak gospodarze, bowiem to oni prowadzili po bramce Rafała Waksmundzkiego. W 53. minucie wyrównał wprowadzony w przerwie Adam Setla. W dodatku po godzinie gry z murawy za dwie żółte kartki wyleciał Marcin Chmiest, a przyjezdni błyskawicznie wykorzystali przewagę liczebną.

Miejsce w czołowej czwórce straciła Siarka Tarnobrzeg. Tarnobrzeżanom punktów nie przyniósł daleki wyjazd do Stargardu Szczecińskiego. Błękitni wygrali dzięki sprytowi Krzysztofa Filipowicza. Te trzy punkty pozwoliły im wskoczyć na 4. miejsce w tabeli.

Lidera z Katowic nie zdołał zatrzymać Raków. Częstochowianie byli bliscy sukcesu. Do 70. minuty to nawet oni byli na prowadzeniu, ale trzy punkty Rozwojowi w czwartej minucie doliczonego czasu gry zapewnił Tomasz Wawrzyniak.

Wyniki niedzielnych meczów 15. kolejki II ligi:

Puszcza Niepołomice – Wisła Puławy 2:2 (1:0)
1:0 – Marcel Kotwica 25′
2:0 – Michał Mikołajczyk 64′
2:1 – Szymon Martuś 68′
2:2 – Adrian Napierała 90′ (sam.)

Limanovia Limanowa – Nadwiślan Góra 1:2 (1:0)
1:0 – Rafał Waksmundzki 41′
1:1 – Adam Setla 53′
1:2 – Tomasz Balul 63′ (k.)

Błękitni Stargard Szczeciński – Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)
1:0 – Krzysztof Filipowicz 75′

Raków Częstochowa – Rozwój Katowice 1:2 (1:0)
1:0 – Dariusz Pawlusiński 36′
1:1 – Sebastian Gielza 70′
1:2 – Tomasz Wawrzyniak 90+4′

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni