Wyniki niedzielnych spotkań II ligi.

Czwarty mecz z rzędu przegrała Puszcza Niepołomice. Podopieczni Dariusza Wójtowicza zagrali w Brzesku jako gospodarz, a ich rywalem była Siarka Tarnobrzeg. Tarnobrzeżanie znajdują się tuż za czołówką.

Spotkanie w Brzesku było wyrównanym widowiskiem, a nielicznie zgromadzeni kibice na gole czekali do drugiej części spotkania. Po godzinie rywalizacji Siarka wyprowadziła dwa szybkie i zabójcze ciosy. Najpierw do siatki trafił Robert Tunkiewicz, po tym jak ładnie przymierzył z dystansu. Po chwili tarnobrzeżanie prowadzili już dwoma bramkami. Skuteczną główką popisał się Marcin Bochenek. Emocje powróciły w końcówce meczu za sprawą kontaktowego trafienia Łukasza Nowaka. Gracz gospodarzy wykorzystał złe ustawienie bramkarza i przytomnie przelobował Artura Melona. Niepołomiczanie nie zdołali już wyrównać i odwrócić losów rywalizacji.

Tylko dwa punkty do lidera traci Rozwój. Katowiczanie zmniejszyli dystans do prowadzących dzięki zwycięstwu w Legionowie z Legionovią. Jedyny gol w tym meczu padł w 69. minucie, a wygraną przyjezdnym zapewnił Adam Żak wykorzystując rzut karny.

Wyniki niedzielnych meczów 11. kolejki II ligi:

Puszcza Niepołomice – Siarka Tarnobrzeg 1:2 (0:0)
0:1 – Robert Tunkiewicz 61′
0:2 – Marcin Bochenek 63′
1:2 – Łukasz Nowak 87′

Legionovia Legionowo – Rozwój Katowice 0:1 (0:0)
0:1 – Adam Żak 69′ (k.)

Stal Stalowa Wola po 11 kolejkach zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 20 punktów. Zielono-czarni mają po 2 oczka straty do lidera i wicelidera rozgrywek. 20 punktów na koncie mają również zespoły Błękitnych Stargard -Szczeciński i Rozwoju Katowice.

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni