Wyniki niedzielnych spotkań.

Katastrofalnie w niedzielę zaprezentowała się Stal Mielec, która została rozbita przed własną publicznością przez Zagłębie Sosnowiec. Aż sześć goli zobaczyli kibice w Niepołomicach.

Aż sześć goli padło w Niepołomicach, ale kibice gospodarzy nie mieli tęgich min po ostatnim gwizdku sędziego. Powody do zadowolenia mieli odbywający daleką podróż kołobrzeżanie. Mecz stał na niezłym poziomie. Jako pierwsi do siatki trafili goście, a na listę strzelców wpisał się Maciej Ropiejko popisując się ładną podcinką. Puszcza wyrównała w 33. minucie, gdy strzał głową oddał Krzysztof Zaremba. Jednak 120 sekund później znów Kotwica prowadziła. Piłkę do bramki ponownie skierował Ropiejko, który wzorowo wykończył kontratak. Po zmianie stron to gospodarze atakowali, ale w 62. minucie było 3:1. Patryk Skórecki przepchnął w polu karnym przeciwnika i z bliska skierował piłkę do bramki. Kolejnego gola dla Kotwicy zdobył Krzysztof Biegański oddając zaskakujący strzał z rzutu wolnego. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki zmniejszył Dariusz Gawęcki oddając kapitalne uderzenie z dystansu.
Wiceliderem jest Energetyk ROW Rybnik, który wygrał na trudnym terenie w Częstochowie. Zwycięstwo gości było zasłużone. Trzy punkty zapewniły im strzały głową. Najpierw w 21. minucie kontratak strzałem z 7. metrów wykończył Szymon Sobczak. Wynik meczu, osiem minut przed końcem, po rzucie rożnym ustalił Michał Płonka.

Od dziesięciu kolejek niepokonani byli piłkarze Stali Mielec. Tę passę, bardzo brutalnie, przerwało Zagłębie Sosnowiec. Gospodarzom wyrównany bój z sosnowiczanami udało się toczyć tylko przez 20 minut. Później goście wrzucili wyższy bieg i między 23. a 43. minutą zaaplikowali rywalom aż cztery gole. W drugiej połowie gospodarze nie potrafili zdobyć choćby honorowej bramki, a nawet to Zagłębie miało kolejne okazje. Wynik nie uległ już jednak zmianom.

Wyniki niedzielnych meczów 18. kolejki II ligi:

Puszcza Niepołomice – Kotwica Kołobrzeg 2:4 (1:2)
0:1 – Maciej Ropiejko 16′
1:1 – Krzysztof Zaremba 33′
1:2 – Maciej Ropiejko 35′
1:3 – Patryk Skórecki 62′
1:4 – Krzysztof Biegański 71′
2:4 – Dariusz Gawęcki 90+2′

Raków Częstochowa – Energetyk ROW Rybnik 0:2 (0:1)
0:1 – Szymon Sobczak 21′
0:2 – Michał Płonka 82′

Stal Mielec – Zagłębie Sosnowiec 0:4 (0:4)
0:1 – Łukasz Matusiak 23′
0:2 – Jakub Arak 25′
0:3 – Hubert Tylec 37′
0:4 – Jakub Arak 43′

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni