Wygrywamy z Cracovią na inaugurację (skrót)

Stal Stalowa Wola pokonała w pierwszym meczu rundy wiosennej rezerwy Cracovii Kraków 1:0. Jedynego gola w sobotniej potyczce zdobył w drugiej połowie Mariusz Szuszkiewicz.

Początek sobotnich zawodów był dość spokojny, ale i chaotyczny. Obie ekipy nie chciały się szybko odkryć. Z minuty na minutę lekką, optyczną przewagę zaczęli zyskiwać gospodarze. Brakowało im jednak nieco precyzji w dobrym dograniu w okolicach pola karnego. Goście z kolei co jakiś czas przeprowadzali swoje akcje. W 14. minucie zapachniało golem, lecz świetnie między słupkami spisał się debiutujący w barwach Stalówki Michał Furman, który wybronił uderzenie z woleja Kacpra Śmiglewskiego.

Stal swoją pierwszą dobrą okazję miała w 26. minucie, kiedy to sam na sam z Sebastianem Madejskim wyszedł Kacper Wydra, lecz ostatecznie nie zdołał oddać strzału, gdyż przegrał pojedynek bark w bark z wracającym obrońcą Cracovii. Stal nadal nie przestawała atakować i tuż przed gwizdkiem sędziego oznajmiającym przerwę w wybornej sytuacji znalazł się Mariusz Szuszkiewicz, ale jego strzał z kilku metrów przeszedł nad poprzeczką.

Po zmianie stron od razu do ataku rzucili się zielono-czarni. Bliscy pierwszego trafienia w tym pojedynku byli Adam Imiela, Tomasz Kołbon czy Szuszkiewicz. Brakowało jednak nieco precyzji bądź górą był golkiper Cracovii. Po mocnym początku drugiej połowy gra się wyrównała, ale w 64. minucie Stalówka zdobyła gola, jak się później okazało na wagę kompletu oczek. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Kowalskiego najlepiej do główki doszedł Mariusz Szuszkiewicz i wpakował piłkę do siatki rywali.

Po zdobyciu gola Stal nie myślała się cofnąć i bronić dostępu do własnej bramki. Zielono-czarni już na połowie Cracovii naciskali rywali, którzy nie byli w stanie skutecznie rozbić bloku defensywnego Stalówki. Ostatecznie nasz zespół dowiózł prowadzenie i zainkasował jakże ważny komplet punktów.

Stal Stalowa Wola – Cracovia II Kraków 1:0 (0:0)
1:0 – Szuszkiewicz 64’

Stal Stalowa Wola: Furman – Kowalski, Banach (77’ Rogala), Grasza, Kucharczyk, Olszewski (61’ Ziarko), Soszyński, Kołbon, Imiela, Wydra (61’ Filipczuk), Szuszkiewicz (90’ Grabarz).

Cracovia II Kraków: Madejski – Stachera (70’ Mróz), Wiśniewski (65’ Jodłowski), Śmiglewski (81’ Kapek), Budziński, Nowicki (65’ Gut), Bracik, Ogorzały, Bociek, Pieńczak, Zaucha.

Żółte kartki: Kowalski, Soszyński, Wydra, Imiela, Rogala (Stal) oraz Pieńczak, Nowicki, Bociek, Budziński (Cracovia II).

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce).

Widzów: 1300.