Wygrywamy z Chojniczanką!

Stal Stalowa Wola odniosła pierwszą wygraną. Zielono-czarni pokonali na własnym boisku Chojniczankę Chojnice 5:2.

Stal mocno zaczęła sobotnie spotkanie. W 4. minucie część kibiców widziała piłkę w bramce gości po strzale Adama Imieli, lecz ta przeszła po bocznej siatce i zatrzymała się za bramką dając efekt gola. Potem gra się nieco wyrównała, ale w 20. minucie zielono-czarni objęli prowadzenie. Imiela świetnie przymierzył z rzutu wolnego sprzed pola karnego trafiając wprost w okienko bramki gości. Nasza drużyna spokojnie kontrolowała przebieg meczu nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Tuż przed końcem pierwszej odsłony zawodów Stal otrzymała rzut karny, który na gola zamienił kapitan zielono-czarnych Jakub Kowalski.

Ledwo co zaczęła się druga połowa a nasza drużyna trafiła do siatki po raz trzeci. Po wrzutce z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Piotr Rogala i głową trafił do siatki. Nasi przeciwnicy musieli rzucić się do odrabiania strat. Dopiero po kilku minutach Chojniczanka osiągnęła sporą przewagę i zamknęła naszą drużynę na naszej połowie. W 74. minucie ekipa z Chojnic zdobyła kontaktowego gola po ładnym strzale z rzutu wolnego Tomasza Mikołajczaka.

Rywale ruszyli jeszcze mocniej, ale Stalówka wyprowadziła świetną kontrę zakończoną idealnym uderzeniem z narożnika pola karnego Lucjana Klisiewicza. Chojniczanka się nie zamierzała poddać i w końcówce meczu zdobyła drugiego gola po skutecznie wykorzystanej jedenastce przez Mikołajczaka. W doliczonym czasie gry Stal dobiła rywala. Drugi rzut karny na gola zamienił Kowalski i Stal mogła cieszyć się z pierwszej wygranej.

 

Stal Stalowa Wola – Chojniczanka Chojnice 5:2 (2:0)
1:0 – Imiela 20’
2:0 – Kowalski (k.) 43’
3:0 – Rogala 46’
3:1 – Mikołajczak 74’
4:1 – Klisiewicz 83’
4:2 – Mikołajczak (k.) 88’
5:2 – Kowalski (k.) 90’+1

Stal: Smyłek – Kowalski, Rogala, Banach, Seweryn ż (66’ Klisiewicz), Soszyński ż, Pioterczak, Mydlarz (79’ Kołbon), Kościelniak ż (85’ Górski), Imiela ż, Chełmecki (66’ Ziarko).

Chojniczanka: Prmiel – Golak, Paprzycki, Boczek (84’ Kroczyc), Giel, Szczytniewski, Raburski (46’ Prałat), Nowacki ż (59 Mikołajczak), Szymusik, Banach (46’ Kozina), Kolesar (70’ Szczepanek).

Żółte kartki: Seweryn, Soszński, Kościelniak, Imiela (Stal) oraz Boczek, Nowacki, Mikołajczak, Szczepanek (Chojniczanka).

Sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała).

Widzów: 2300.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni