Wygrywamy w Stężycy

Stal Stalowa Wola po dwóch trafieniach Jakuba Górskiego wygrała na wyjeździe z Radunią Stężyca i bardzo mocno przybliżyła się do gry w barażach do I ligę.

 

Pierwsze dwadzieścia minut meczu w Stężycy były bardzo słabe w wykonaniu obu ekip. Zarówno Stal  jak i Radunia oddały po jednym bardzo niecelnym strzale. Na uderzenie Kacpra Chełmeckiego odpowiedział Wojciech Łuczak.

W 24. minucie pierwszy celny strzał i od razu gola. Sprzed pola karnego uderzył Jakub Górski i zielono-czarni objęli prowadzenie. W odpowiedzi gospodarze byli bardzo blisko szczęścia, ale najpierw skutecznie interweniował Mikołaj Smyłek, a po chwili nieznacznie pomylił się Grzegorz Gulczyński. W samej końcówce do wyrównania próbowali doprowadzić jeszcze Łuczak i Mateusz Kuzimski, lecz bezskutecznie.

Po zmianie stron Radunia starała się narzucić swoje tempo meczu, lecz to Stal trafiła do siatki po raz drugi. Sfaulowały został w polu karnym Chełmecki i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Jakub Górski i pokonał bramkarza gospodarzy. Radunia chciała zmienić wynik, lecz brakowało jej argumentów. Stal mogła pokusić się jeszcze o kolejne trafienia, ale bramki do końcowego gwizdka już nie padły i zielono-czarni mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa, które przybliża nas do gry w barażach o awans.

 

Radunia Stężyca – Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)
0:1 – Górski 24’
0:2 – Górski (k.) 61’

Radunia: Tułowiecki – Kwiatkowski, Dejewski, Lejk, Straus, Reclaw (46’ Słomka), Stolc (46’ Mrsić), Zieliński (66’ Biskup), Gulczyński (46’ Kasprzak), Łuczak (55’ Mularczyk), Kuzimski.

Stal: Smyłek – Urban (46’ Zaucha), Kowalski, Oko, Furtak, Ziarko, Soszyński, Mydlarz (88’ Wiktoruk), Górski (69’ Pioterczak), Chełmecki (85’ Wojtak), Strózik.

Żółte kartki: Kasprzak, Tułowiecki, Dejewski (Radunia) oraz Furtak (Stal).

Sędzia: Damian Krumplewski (Olsztyn).

 

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni