Wygrany sparing.

Dzisiaj w Woli Chorzelowskiej Stal rozegrała mecz kontrolny z trzecioligową Unią Tarnów. Pojedynek zakończył się zwycięstwem zielono-czarnych 3:1 (1:1). Gole dla Stalówki strzelali Tomasz Płonka oraz dwukrotnie testowany Serb Danko Kovacevic. W Stali wystąpili m.in. Michał Szoja i Przemysław Stelmach z drużyny juniorów.
Jako pierwsi bramkę zdobyli piłkarze z Tarnowa. Po centrze z rzutu rożnego piłka trafiła do ustawionego na 14 metrze przed bramką Filipa Wójcika, który popisał się efektownym strzałem. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki! Kilka minut później okazję do wyrównania miał testowany w zespole Stali Adrian Chłoń. Doszedł do piłki w okolicach 12 metra od bramki, po czym oddał mocny – lecz niecelny – strzał w kierunku dalszego słupka. Pierwsza część spotkania nie była porywającym widowiskiem. Przed przerwą wyrównał Tomasz Płonka! Zawodnik znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii i nie zmarnował doskonałej okazji. Po 45 minutach był remis.
Po zmianie stron i zmianach w składzie gra Stali w drugiej odsłonie wyglądała dużo lepiej. Zespół Unii niezwykle rzadko przedostawał się pod bramkę Tomasza Wietechy. Grę prowadzili zielono-czarni i to Nasz zespół stwarzał sytuacje bramkowe. Po strzale z dystansu Łukasza Sekulskiego bramkarz Unii świetnie obronił, odbijając piłkę do boku. Dopadł do niej jednak Chłoń i podał na 5 metr do Serba, który pewnym uderzeniem trafił do siatki. Chwilę później doskonałą okazję miał „Sekul”, który po znakomitym podaniu Kovacevicia minął bramkarza Unii i gdy wydawało się, że zdobędzie gola, Dybowski zdołał wyłuskać mu futbolówkę spod nóg. Trzeciego gola dla Stali w bardzo podobnych okolicznościach jak kilkanaście minut wcześniej zdobył Kovacevic. Drugą asystę zaliczył młodzieżowiec Chłoń, który ponownie wyłożył piłkę Serbowi na 5 metr.

Bramki: – Filip Wójcik 15, Tomasz Płonka 38, Danko Kovačevic 68, 85 .

Składy:
Stal Stalowa Wola: Dawid Wołoszyn – Piotr Kloc, Krystian Wrona, Michał Kachniarz, Marcin Kowalski, Adrian Chłoń, Paweł Giel, Michał Szoja, Danko Kovačević, Michał Mistrzyk, Tomasz Płonka.
II połowa: Tomasz Wietecha, Adrian Bartkiewicz , Krystian Wrona, Przemysław Żmuda, Michał Michałek, Adrian Chłoń, Dawid Kałat, Przemysław Stelmach, Radosław Mikołajczak, Danko Kovacevicz, Łukasz Sekulski.

Unia Tarnów: Łukasz Lisak (46 Karol Dybowski) – Łukasz Jamróg, Kamil Pawlak (60 Patrycjusz Cygan), Patrycjusz Cygan (30 Robert Witek), zawodnik testowany I (46 Paweł Węgrzyn) – Filip Wójcik (46 Mariusz Kamiński), Marcel Tyl (60 Jakub Kuzdra), Jakub Kuzdra (30 zawodnik testowany II), Łukasz Popiela (46 zawodnik testowany III), Piotr Drozdowicz (65 Krystian Kurek) – Krzysztof Ropski (70 Filip Wójcik).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni