Wygrana Stalówki.

Piłkarze drugoligowej Stali Stalowa Wola pokonali na własnym boisku Olimpię Elbląg 1:0 (0:0), po bramce w 84 minucie Wojciecha Reimana, który dobił własny strzał z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Tomaszu Płonce.

Strzał z „jedenastki” Reimana zdołał odbić bramkarz Olimpii, Aleksiej Rogaczew, ale wobec dobitki piłkarza gospodarzy był już bezradny. Rzut karny był według Tomasza Lewandowskiego, piłkarza gości i byłego obrońcy Stali, dość „sporny”. Podczas meczu wiele razy głośno komentował decyzje sędziego Damiana Gawęckiego z Kielc białoruski trener gości, Oleg Raduszko, który po meczu miał wielkie pretensje do sędziowania.

Oleg Raduszko, trener Olimpii: – Ja takiego sędziowania jeszcze nie widziałem. Jakby Stal grała w piętnastu ludzi, a nas było jedenastu. Tak sędziować nie można, to wstyd, co widziałem. Myślę, że i piłkarzom i trenerom Stali takie zwycięstwo nie jest potrzebne. Tacy sędziowie nie mogą sędziować w lidze, bardzo słabo sędzia sędziował i w jedną stronę. Jeśli wychodzi sam na sam od nas Rafał Leśniewski, który stał dwa metry przed obrońcą i jest spalony, to jak tak może być? Jestem półtora roku w Polsce i tu pracuję i takiego sędziowania nie widziałem. Rzutu karnego nie oceniam.

Paweł Wtorek, trener Stali: – Żyjemy w Europie Zachodniej i akurat korupcję mamy za sobą. Myślę, że oceniajmy to co było na boisku. Z przebiegu meczu sprawiedliwszy byłby remis, pierwsza połowa była słaba w wykonaniu jednej i drugiej drużyny, druga połowa była trochę lepsza. Myślę że karnego to trzeba zobaczyć na spokojnie, a potem oceniać pracę sędziego. Pewne standardy trzeba zachować, to jest moje zdanie.

Składy:
Stal Stalowa Wola: Wietecha – Bartkiewicz, Czarny, Bogacz, Cebula, Kantor (60′ Sikorski), Argasiński, Reiman, Mikołajczak, Fabianowski (89′ Kachniarz), Płonka.

Olimpia Elbląg: Rogachev – Molga, Ichim, Lewandowski, Ressel, Kopycki, Skierkowski (70′ Kolosov), Graczyk, Pietrewicz, Piotrowski (66′ Baran), Leśniewski.

Żółte kartki: Cebula, Bogacz, Kantor, Płonka (Stal) oraz Lewandowski, Pietrewicz, Leśniewski, Ichim (Olimpia).

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Źródło: echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni