Wracamy na Hutniczą!!

Stal Stalowa Wola wreszcie zagra u siebie. W sobotę o godzinie 19 na własnym obiekcie zielono-czarni zagrają z Chojniczanką Chojnice.

Nasi sobotni rywale to spadkowicz z Fortuna I liga. W obecnej kampanii Chojniczanka nie radzi sobie tak dobrze, jak oczekują tego w klubie. Po czterech rozegranych kolejkach ekipa z Chojnic ma na koncie cztery oczka po wygranej i remisie na własnym boisku. Z dwóch wyjazdowych potyczek nasi przeciwnicy nie przywieźli ani jednego punktu. Poza spotkaniem z rezerwami ŁKS Łódź Chojniczanka nie zdobyła więcej niż gola, ale też nie straciła więcej niż jednej bramki. Po spadku w zespole doszło do wielu zmian, ale niewątpliwie kadra drużyny jest mocna. Na uwagę zasługuje chociażby obecność w drużynie Ariela Borysiuka.

Stalówka po czterech wyjazdowych meczach z rzędu wreszcie wraca na Hutniczą. Długo wyczekiwany powrót na pewno będzie okazją do podreperowania dorobku punktowego. Niewątpliwie wszyscy w klubie jak i mieście oczekiwali pierwszego spotkania na własnym boisku. O pierwszą wygraną łatwo nie będzie, ale na drugoligowym froncie już nie będzie łatwych pojedynków. W każdym z nich zielono-czarni będą musieli zostawić sporo zdrowia. Warto szukać pozytywów w pierwszych ligowych potyczkach, bowiem zespół prezentował się całkiem nieźle, lecz brakowało może nieco szczęścia.

W tygodniu poprzedzającym sobotni mecz nasi zawodnicy bardzo mocno i ciężko trenowali. W zespole doszło też do zmian kadrowych. Drużynę opuścił Mariusz Szuszkiewicz, ale szybko udało się znaleźć za niego zastępstwo. Stal wzmocnił Lucjan Klisiewicz, który został wypożyczony z Puszczy Niepołomice. Zielono-czarni w sobotnim pojedynku jak zawsze będą mogli liczyć na swoich kibiców, którzy na pewno będą dwunastym zawodnikiem Stali Stalowa Wola.

Stal Stalowa Wola – Chojniczanka Chojnice
sobota 19.08.2023 godz. 19
PCPN, ul. Hutnicza 10a
Sędzia: Piotr Szypuła (Bielsko-Biała)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni