Wracamy do gry. Wiosenna inaguracja z Wisłoką Dębica.

W sobotę zielono-czarni rozpoczynaja rundę rewanżową sezonu 2021/2022. W pierwszym spotkaniu Stal na swoim stadionie podejmie Wisłokę Dębica.

Po 111 dniach od ostatniego ligowego spotkania wracamy na boiska i już w sobotę (12.03) Stal zmierzy się w 19.kolejce z Wisłoką Dębica. W pierwszym spotkaniu rozegranym 14 sierpnia 2021 roku nasza druzyna uległa w meczu wyjazdowym aż 2-5.

W zimowej przerwie drużynę prowadzoną przez Dariusza Kantora wzmocniło pięciu zawodników. Bramkarz Wojciech Daniel grający ostatnio w Resovii Rzeszów, Szymon Dziadosz z Puszczy Niepołomice, Mateusz Surma reprezentujący wcześniej Garbarnię Kraków oraz dwóch byłych juz zawodników Wisły Sandomierz – Patryk Boksiński oraz Jakub Siedlecki. Po stronie ubytków w drużynie Wisłoki należy zaliczyć odejście najskuteczniejszego zawodnika tego zespołu w rundzie jesiennej, Błażeja Radwanka. Strzelec dziewięciu bramek przeniósł sie do pierwszoligowego ŁKSu Łódź. Radwanek w pierszym spotkaniu rozegranym w Dębicy dwukrotnie pokonał naszego bramkarza.

W historii spotkań Stal spotkała sie z Wisłoką 17 razy, wygrywając cztery spotkania, dziewięć remisując i w czterech ponosząc porażkę. Bilans bramkowy: 18-17 na korzyść Stali.

Obie dryżyny w ligowej tabeli dzielą cztery pozycje i osiem punktów. Stal z 32 „oczkami” jest szósta, a goście gromadząc 24 punkty zajmują miejsce dziesiąte.

Zielono-czarni z dziewięciu spotkań rozgrywanych przy Hutniczej wygrali sześć a nasi rywale z „wyjazdów” przywieźli 12 punktów trzykrotnie wygrywając (Czarni Połaniec 1:0, Korona Rzeszów 3:2 , Wólczanka Wólka Płk. 3:2) oraz tyle samo spotkań remisując (Unia Tarnów 0:0, Sokół Sieniawa 2:2, Tomasovia Tomaszów Lub. 2:2).

Stal na swoim stadionie strzeliła rywalom 19 bramek tracąc 8, Wisłoka natomiast w meczach wyjazdowych legitymuje sie bilansem bramkowym 11-14.

 

19 kolejka – III liga / gr.IV
STAL STALOWA WOLA – WISŁOKA DĘBICA
12 marca 2022 r / g.17
sędziuje: Sebastian Godek (Górno)

 

BILETY:
– kasy stacjonarne (w godz. 15-17)
– on-line : https://bilety.stal1938.pl/msi/

 

19.kolejka (pozostałe spotkania)

sobota:
Czarni Połaniec – Cracovia II  (g.12)
Avia Świdnik – Wisła Sandomierz  (g.13)
Wólczanka Wólka Płk. – Chełmianka Chełm  (g.13)
KSZO 1929 Ostrowiec Św. – ŁKS Łagów  (g.14)
Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ  (g.14:30)
Korona Rzeszów – Podlasie Biała Podlaska  (g.15)

niedziela:
Tomasovia Tomaszów Lub. – Orlęta Radzyń Podlaski  (g.13)
Sokół Sieniawa – Siarka Tarnobrzeg  (g.14)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni