Ważny mecz w Sieniawie

Trzecioligowe rozgrywki nabierają tempa. Do zakończenia sezonu zostały tylko cztery kolejki. Stal o kolejne ligowe punkty zagra w niedzielę w Sieniawie z miejscowym Sokołem.

 

Sokół w obecnym sezonie zdobył 43 oczka wygrywając 13 razy, tyle samo przegrywając i czterokrotnie remisując. Ekipa z Sieniawy zdobył 52 bramki, ale straciła 57. Zarówno u siebie jak i na wyjeździe nasi niedzielni rywale spisują się dość podobnie. Sokół może poszczycić się niezłą passą, bowiem nie przegrał od pięciu pojedynków, a w nich zaledwie tylko raz zremisował a resztę potyczek rozstrzygał na swoją korzyść.

Wiosną Sokół prezentuje się bardzo dobrze. Szczególnie imponuje forma na własnym boisku. Na siedem rozegranych meczów pięć wygrał Sokół, raz podzielił się punktami z rywalem i tylko Czarnym Połaniec udało się zdobyć pełną pulę na boisku w Sieniawie. Przegrała tu również Wieczysta Kraków, która plasuję się tuż za naszym zespołem w ligowej tabeli.

Stal po pauzie i walkowerze z ŁKS Łagów nie punktuje tak dobrze jak wcześniej. Zielono-czarni w ostatnich dwóch grach przegrali w Ostrowcu z KSZO a w środę zremisowali przy Hutniczej z Podlasie Biała Podlaska 1:1. Na niedzielne spotkanie na ławkę trenerską wraca już Ireneusz Pietrzykowski, który po potyczce z Podhalem Nowy Targ został zawieszony na dwa pojedynki.

Jesienią spotkanie w Stalowej Woli było bardzo emocjonujące. Po emocjonującej końcówce zielono-czarni sięgnęli po komplet oczek strzelając gola na wagę trzech punktów w czwartej minucie doliczonego czasu gry. We wcześniejszych sezonach Stal u siebie nie przygrywała, natomiast w Sieniawie już tak dobrze nie było. Nasz zespół nie tylko tam nie wygrał, co nawet nie zdobył gola. W pierwszym sezonie po spadku przegraliśmy tam 0:1, a w poprzednim sezonie padł bezbramkowy remis. Czas więc na przełamanie niemocy boiska w Sieniawie.

 

SOKÓŁ SIENIAWA – STAL STALOWA WOLA 

niedziela (28.05.2023), g.17
Stadion Miejski w Sieniawie, ul. Czyrnego 1
sędzia: Jakub Pych (Tarnów)
transmisja  PolstportLIVE  (17,90 zł)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni