W Radomiu na remis.

W przedostatnim meczu rundy jesiennej Nasz zespół zremisował w Radomiu z Radomiakiem 1:1. W pierwszej połowie na boisku dość wyraźnie przeważali gospodarze. Dopiero po przerwie obudziła się Stal, która doprowadziła do wyrównania.

Spotkanie szybko ułożyło się znakomicie dla gospodarzy, którzy już w 5. minucie objęli prowadzenie. Mateusz Radecki wpadł z piłką w pole karne, zagrał wzdłuż bramki do Patryka Wolskiego, a ten skutecznie dostawił nogę do futbolówki. Kilka chwil wcześniej było groźnie pod bramką Radomiaka, ale golkiper RKS-u kapitalnie obronił nieprzyjemny strzał Radosława Mikołajczaka. W 12. minucie „zieloni” byli bliscy podwyższenia wyniku. Po dośrodkowaniu Łukasza Derbicha z rzutu wolnego w dogodnej sytuacji znalazł się Radecki, oddał strzał w kierunku bramki, ale znakomicie między słupkami spisał się Tomasz Wietecha, wybijając piłkę na rzut rożny. Do końca pierwszej odsłony więcej z gry miał zespół z Radomia, który do szatni zszedł z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga odsłona rozpoczęła się od mocnego uderzenia Radomiaka ale gospodarze wciąż nie potrafili podwyższyć wyniku. Z upływem czasu inicjatywę na boisku zaczęli przejmować zielono-czarni, którzy dokładnie operowali piłką i konsekwentnie dążyli do wyrównania. Bramkę udało się zdobyć w 67. minucie. Po rzucie rożnym, Wojciech Reiman zupełnie nieobstawiony w polu karnym, popisał się kapitalnym wolejem i umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach Stal grała odważnie i dążyła do zdobycia drugiej bramki. Swoje akcje miał również Radomiak ale obie ekipy nie potrafiły znaleźć sposobu na strzelenie zwycięskiego gola i mecz zakończył się podziałem punktów. Od 87. minuty „Stalówka” grała w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Michał Czarny, ale nie wpłynęło to zbytnio na przebieg ostatnich momentów spotkania.

Za tydzień Nasz zespół rozegra ostatnie spotkanie w tym roku. Stalowcy pojadą do Limanowej by zagrać z tamtejszą Limanovią. Będzie to mecz rozegrany awansem z wiosny.

Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola 1:1 (1:0)
(Wolski 5′ – Reiman 67′)

Radomiak: Skowron – Cieciura, Wichtowski, Świdzikowski, Derbich – Wolski, Białożyt, Radecki (63′ Czoska), Puton K. (46′ Kornacki) – Leandro, Cichos (61′ Byszewki)

Stal: Wietecha – Juda, Czarny, Bogacz, Kantor, Mikołajczak, Argasiński, Reiman, Łanucha (73′ Fabianowski), Tur, Płonka (90′ Kachniarz)

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"