Udany rewanż Stalówki na Pogoni

Stalówka pokonała na własnym boisku Pogoń Siedlce i udanie zrewanżowała się za porażkę w pierwszym meczu. O losach zawodów zdecydował rzut karny w doliczonym czasie gry wykorzystany przez Adama Imiele.

Już w 2. minucie Stal miała dobrą okazję, lecz po zagraniu Oliviera Sukiennickiego na bramkę nie zdołali uderzyć ani Lucjan Klisiewicz, ani Adam Imiela. Kilka minut później pierwszy sygnał ostrzegawczy dali goście. Damian Szuprytowski uderzył z linii pola karnego, lecz piłka po rykoszecie wyszła na rzut rożny. Po kwadransie gry znów Klisiewicz miał okazję na trafienie, lecz minimalnie chybił z główki z pola karnego.

Kolejne minuty nie wnosiły nic pozytywnego w poniedziałkowe widowisko. W 35. minucie gola zdobyła Pogoń. Najpierw zablokowany został Mateusz Majewski, lecz po chwili piłka trafiła do Jakuba Siniora, który świetnie przymierzył i pokonał Mikołaja Smyłka. Zielono-czarni mogli szybko wyrównać, lecz Adam Imiela przegrał pojedynek sam na sam z Jakubem Burkiem.

Po zmianie stron szybko Pogoń mogła sięgnąć po kolejnego gola, lecz najpierw Hubert Derlatka nie trafił z powietrza z kilku metrów, a po chwili uderzenie Cezarego Demianiuka świetnie obronił Smyłek. Stal w 66. minucie dopięła swego i pięknym strzałem z pola karnego od poprzeczki Burka pokonał Bartosz Pioterczak.

Emocje od tego momentu były coraz większe. Stal mocniej ruszyła do ataku, lecz piłka nie chciała wpaść do siatki. W końcówce to Pogoń mogła strzelić decydującego gola, lecz po kiksie Smyłka piłkę przejął Demianiuk i nieco egoistycznie nie zobaczył partnera, tylko uderzył na bramkę, lecz było to niecelny strzał. Chwilę później to zemściło się na przyjezdnych. W polu karnym sfaulowany został Kacper Chełmecki i arbiter podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Imiela. Goście ruszyli do odrabiania strat, ale doliczony czas gry upływał szybko, a zielono-czarni świetnie się bronili i nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce 2:1 (0:1)
0:1 – Sinior 35’
1:1 – Pioterczak 66’
2:1 – Imiela 90’+2

Stal: Smyłek – Kowalski (90’+3 Banach), Furtak, Urban, Seweryn (46’ Rogala), Ziarko (46’ Górski), Soszyński, Sukiennicki, Pioterczak (74’ Chełmecki), Imiela, Klisiewicz (86’ Maluga). Trener Ireneusz Pietrzykowski.

Pogoń: Burek – Misiak (73’ Lewandowski), Szuprytowski, Burka, Sinior, Pyrdoł (73’ Hrnciar), Bujalski, Majewski (73’ Nowak), Derlatka (62’ Miś), Dzięcioł, Demianiuk.

Żółte kartki: Kowalski, Urban, Górski (Stal) oraz Miś (Pogoń).

Sędzia: Aleksander Kozieł (Kielce).

Widzów: 1215.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni