Udanie zakończyć sezon

W 34. kolejce II-ligowych rozgrywek piłkarze Stali Stalowa Wola rywalizować będą z Pogonią Siedlce. To mecz decydujący o utrzymaniu w drugoligowych rozgrywkach.

To był nietypowy sezon – bardzo długi, wyczerpujący i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji. W sobotę przed nami jego ostatni akcent: potyczka z Pogonią Siedlce.

Tabela drugiej ligi ułożyła się tak, że zielono-czarni mimo bardzo dobrej postawy w ostatnich miesiącach cały czas balansują na granicy strefy spadkowej. Aktualnie „Stalówka” jest bezpieczna, ale cały czas istnieje ryzyko spadku. W sobotę po godzinie 19:00 wszystko będzie już wiadomo.

Zielono-czarni są w dobrej sytuacji i wszystko zależne jest od nich. – Tabela pokazuje, że 46 punktów nie daje utrzymania, co w innych latach dawało je dużo wcześniej. Co zrobić – odpoczynek, regeneracja i przygotowanie do meczu z Pogonią Siedlce. Mam nadzieję, że zakończymy sezon trzema punktami i utrzymaniem – podkreślał Bartosz Sobotka.

Pogoń Siedlce, nasz sobotni rywal, to czternasta drużyna w tabeli II ligi. „Stalówka” jest trzynasta. Obie drużyny mają tyle samo punktów. Pogoń w tym sezonie w spotkaniach wyjazdowych odniosła sześć zwycięstw, trzy mecze zremisowała, a w siedmiu poniosła porażkę. Warto także zaznaczyć, że nasz pierwszy mecz z Pogonią Siedlce w tym sezonie zakończył się zwycięstwem „Stalówki” 2:1. Nie mamy nic przeciwko temu, aby teraz taki wynik się powtórzył.

Mecz Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce zaplanowany został na sobotę, 25 lipca. Spotkanie w ramach 34. kolejki II ligi rozpocznie się o godzinie 17:00.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni