Udane zakończenie rundy (skrót+konferencja)

Stal Stalowa Wola udanie zakończyła zmagania w rundzie jesiennej. Zielono-czarni pokonali na własnym boisku Lubliniankę Lublin 3:1.

Od początku mecz był bardzo żywy. Akcje przenosiły się spod jednego pola karnego pod drugie. W 6. minucie świetną okazję miał Mateusz Majewski, lecz świetnie jego uderzenie z 7. metrów obronił Mikołaj Smyłek. Goście bardzo szybko chcieli zdobyć gola, lecz brakowało im trochę precyzji. W 12. minucie to zielono-czarni objęli prowadzenie. Świetnie w polu karnym obrócił się Wiktor Stępniowski i miękko przerzucił piłkę na drugi słupek a tam był Kosei Iwao, który mimo asysty obrońcy wpakował z bliska piłkę do siatki.

Goście mimo niekorzystnego wyniku nadal mocno naciskali na obronę Stalówki. Dobrą okazję z rzutu wolnego sprzed pola karnego miał doświadczony Tomasz Brzyski, ale uderzył nad poprzeczką. W 34. minucie w pole karne popędził Szymon Grabarz, który zdołał głową wybić piłkę, ale niefortunnie interweniował golkiper Lublinianki, który sfaulował napastnika Stali i arbiter podyktował rzut karny, który na gola zamienił niezawodny w tym elemencie Jakub Kowalski.

Tuż przed przerwą Iwao mógł zdobyć kolejnego gola, ale jego uderzenie z przewrotki trafiło tylko w słupek. Po zmianie stron tempo meczu nieznacznie spadło, lecz nadal sporo się działo. W 55. minucie Iwao nie zdołał trafić w światło bramki z 8. metrów. W 62. minucie zapachniało gole dla gości. Artem Vaskou uderzył z kilku metrów, ale na drodze strzału stanął Bartosz Grasza i uchronił swój zespół przed stratą gola. W 72. minucie Łukasz Soszyński stanął oko w oko z golkiperem gości, ale fatalnie przestrzelił.

W 78. minucie goście zdobyli kontaktowego gola. Zamieszenie pod naszą bramką wykorzystał Fryderyk Janaszek. Stal wyprowadziła jednak zabójczą kontrę. Mariusz Szuszkiewicz świetnie dograł do Michała Kitlińskiego, który technicznym strzałem w długi róg z pola karnego ustalił wynik spotkania. Stalówka wygrała ostatni pojedynek i udanie zakończyła rundę jesienną.

Stal Stalowa Wola – Lublinianka Lublin 3:1 (2:0)
1:0 – Iwao 12’
2:0 – Kowalski (k.) 35’
2:1 – Janaszek 78’
3:1 – Kitliński 82’

Stal: Smyłek – Kowalski, Kucharczyk, Grasza, Khorolskyj (63’ Olszewski), Ziarko (63’ Wojtak), Soszyński, Stępniowski (79’ Szuszkiewicz), Duda (79’ Kitliński), Grabarz, Iwao (60’ Stelmach).

Lublinianka: Czarnogłowski – Michota, Futa (69’ Janaszek), Śledzicki, Chodziutko (46’ Świech), Rak (69’ Baran), Brzyski, Myszka, Majewski, Vaskou, Paluch.

Żółte kartki: Soszyński, Khorolskyj, Grabarz, Kitliński (Stal) oraz Śledzicki, Czarnogłowski, Świech, Baran (Lublinianka).

Czerwona kartka: Świech (Lublinianka – za drugą żółtą).