Tylko remis z Podlasiem

Stal Stalowa Wola tylko zremisowała na własnym boisku z Podlasiem Biała Podlaska. Gola dla zielono-czarnych zdobył z rzutu karnego Jakub Kowalski.

 

Od początku spotkania ton rywalizacji nadawali zielono-czarni. Nasi rywale zostali zepchnięci do defensywy. Stal grała dobrze, lecz brakowało przede wszystkim klarownych okazji. Dobrze między słupkami spisywał się Rafał Misztal. Zawodnikom Stali brakowało też dokładności z zagraniach w okolicy pola karnego, albo precyzji w oddawaniu strzału na bramkę Podlasia.

Golem dla Stali zapachniało w 24 minucie meczu. Mariusz Szuszkiewicz zagrał piłkę w światło bramki, ale zdołał ją odbić Misztal. Wślizgiem próbował jeszcze zmienić lot piłki Kacper Wydra, ale zabrakło mu do pełni szczęścia kilkunastu centymetrów. Stal kilka razy dobrze wychodziła do kontry, ale w decydującym momencie brakowało może nieco chłodnej głowy. Golem dla Stali zapachniało w 24 minucie meczu.

Po zmianie stron nadal Stal dominowała na boisku a rywale bronili się na własnej połowie. W 57 minucie Wydra został sfaulowany w polu karnym i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Jakub Kowalski  i pewnym strzałem wyprowadził Stal na prowadzenie. Po tym trafieniu Stal nieco się cofnęła a inicjatywę przejęli goście. Sygnał ostrzegawczy zielono-czarni dostali w 73. minucie, kiedy to Maciej Kurowski uderzył minimalnie niecelnie sprzed pola karnego.

Pięć minut później szczęście dopisało gościom.Błąd defensywy Stali wykorzystał Wiktor Niewiarowski, który zdołał obrócić się w polu karnym i płaskim strzałem pokonał Mikołaja Smyłka. Zielono-czarni próbowali jeszcze odwrócić losy meczu, ale goście dobrze wykonywali swoje zadania w obronie i nie dopuścili do groźnych sytuacji i pojedynek zakończył się podziałem punktów. Zremisowała również Wieczysta Kraków i Stal zachowała pozycję lidera. 

 

Stal Stalowa Wola – Podlasie Biała Podlaska 1:1 (0:0)
1:0 – Kowalski (k.) 57’
1:1 – Niewiarowski 78’

Stal: Smyłek – Kowalski, Pikuła, Banach, Rogala, Ziarko (90’ Olszewski), Soszyński, Kołbon, Imiela (90’ Wojtak), Wydra (74’ Duda), Szuszkiewicz (90’ Iwao).

Podlasie: Misztal – Chyła (63’ Salak), Pigiel, Kozłowski ż, Bahonko (81’ Andrzejuk), Niewiarowski, Kosieradzki (63’ Kot), Arak, Podstolak, Lepiarz, Nojszewski (63’ Kurowski).

Żółte kartki: Ziarko, Banach (Stal) oraz Kozłowski, Niewiarowski (Podlasie)

Sędzia: Damian Gawęcki (Kielce).

Widzów: 1300

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni