Tylko remis w Wiązownicy

Stal Stalowa Wola zremisowała w wyjazdowym pojedynku z KS Wiązownica 1:1. Gospodarze gola na wagę remisu zdobyli już w doliczonym czasie gry.

Niedzielny pojedynek w Wiązownicy nie był pasjonującym widowiskiem. Graczom obu ekip przeszkadzał mocno wiejący wiatr. Od początku mocno zaatakowali gospodarze. Bardzo mocno dawał się we znaki naszym obrońcom Grzegorz Janiczak. W 16. Minucie po raz pierwszy zmusił do interwencji Michała Furmana, który nie dał się jednak zaskoczyć. Z biegiem czasu nieco inicjatywę przejęli zielono-czarni, lecz właściwie nie byli w stanie oddać nawet strzału na bramkę rywali. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później znalazł się w bardzo dogodnej sytuacji, aby trafić do siatki, lecz znów góra okazał się nasz golkiper.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Nadal to częściej przy piłce była Stal, ale to gospodarze stwarzali sobie okazje. W 51. minucie Mateusz Mianowany nieznacznie chybił. Kilka minut później zrobiło się już zdecydowanie ciekawiej. Najpierw po raz pierwszy okazję miała Stalówka, lecz uderzenie Mariusza Szuszkiewicza świetnie obronił Paweł Budzyński. W odpowiedzi zespół z Wiązownicy dwukrotnie trafił w słupek, a konkretnie Janiczak.

Po chwili sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuację się mszczą. Po centrze Kapcra Wydry z pola karnego celną główką popisał Tomasz Kołbon i wyprowadził Stal na prowadzenie.

Wydawało się, że zielono-czarni dowiozą prowadzenie do końca. Niestety w doliczonym czasie gry najpierw nasi zawodnicy sfaulowali rywala w okolicach pola karnego. Gospodarze chcieli szybko wznowić grę, ale przeszkodził im Kołbon za co ujrzał druga żółtą kartę, a w efekcie czerwoną. To nie był jednak koniec pecha, bowiem po chwili Kacper Chełmecki doprowadził do wyrównania. Gospodarze chwilę później mogli zdobyć zwycięskiego gola, lecz nie wykorzystali kontry i sytuacji 3 na 1 i mecz zakończył się podziałem punktów.

KS Wiązownica – Stal Stalowa Wola 1:1 (0:0)

0:1 – Kołbon 62’
1:1 – Chełmecki 90’+1

Stal Stalowa Wola: Furman – Kowalski, Rogala, Grasza, Kucharczyk, Olszewski (69’ Ziarko), Stępniowski (79’ Iwao), Kołbon, Imiela, Szuszkiewicz (90’+2 Hudzik), Wydra (69’ Filipczuk).

KS Wiązownica (skład wyjściowy): Budzyński – Tonia, Kapuściński, Melinyshyn, Kordas, Janiczak, Surmiak, Mianowany, Rak, Kasia, Chełmecki.

Żółte kartki: Mianowany (Wiązownica) oraz Kołbon, Stępniowski (Stal).

Czerwona kartka: Kołbon (Stal – za drugą żółtą).

Sędzia: Mateusz Mastaj (Dębica).