Trzy punkty dla zielono-czarnych (skrót+konferencja)

W 33. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Unią Tarnów. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

Początek spotkania należał do gości. Piłkarze Unii atakowali, oddawali strzały na bramkę zielono-czarnych. Stal przetrwała ofensywę drużyny z Tarnowa i nie straciła gola. Po pierwszym kwadransie potyczki spotkanie się wyrównało.

W 25. minucie znów zrobiło się groźnie przed naszą bramką. Z kilkunastu metrów strzelał Dawid Sojda, lecz Mikołaj Smyłek nie dał się zaskoczyć. W 33. minucie „Stalówka” odegrała się za ataki Unii. Po ładnej akcji bramkarza drużyny z Tarnowa pokonał Mateusz Hudzik, a zielono-czarni objęli prowadzenie 1:0.

Jeszcze przed przerwą Stal mogła podwyższyć swoje prowadzenie. Najpierw strzelał Oskar Wojtysiak, a chwilę później dobijał jeszcze Michał Biskup. Dwukrotnie świetnie obronił bramkarz gości.

Tuż przed przerwą Unia Tarnów miała natomiast znakomitą okazję na doprowadzenie do remisu. W 42. minucie sędzia odgwizdał bowiem rzut karny dla gości, którego nie wykorzystał jednak Artur Biały. Kapitan Unii oddał niecelny strzał.

Stal wynik spotkania ustaliła w 77. minucie. Wtedy to Daniel Świderski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a napastnik „Stalówki” takich okazji nie marnuje. „Świder” pewnie umieścił futbolówkę w siatce. To był ostatni gol w tym meczu. Zielono-czarni w sobotę pokonali 2:0 Unię Tarnów.

Stal Stalowa Wola – Unia Tarnów 2:0 (1:0)

1:0 – Mateusz Hudzik 33′

2:0 – Daniel Świderski 77′

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Skrzyniak, Hudzik, Khorolskyi, Olszewski, Zięba, Wojtysiak (65′ Drobot), Jopek (86′ Stelmach), Duda, Kacprzycki (86′ Grabarz), Biskup (55′ Świderski).

Unia Tarnów (skład wyjściowy): Zając – Biś, Węgrzyn, Biały, Putin, Sojda, Dubas, Kajpust, Nytko, Jacak, Sierczyński.

Żółte kartki: Smyłek, Sierczyński.

Sędzia: Michał Mikulski (Lublin).