Trenerzy o meczu Legionovia-Stal.

Stalowcy zremisowali na wyjeździe z Legionovią Legionowo 2:2 (0:0). Oto co na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli trenerzy obu zespołów.

Jaromir Wieprzęć, trener Stali:
– Ciężko coś powiedzieć po takim meczu, gdzie wydaje się, że wszystko było pod naszą kontrolą. Prowadziliśmy 2:0, było dziesięć minut do końca, a straciliśmy dwa gole. Właściwie sami sobie je strzeliliśmy. Przy pierwszej bramce niepotrzebna zabawa piłką, strata, rzut rożny i bramka. Kolejne trafienie to również strata w środku pola, długa piłka i przypadkowy samobójczy gol. Zdobywamy tylko jedno oczko zamiast trzech. To jest sport, piłka nożna. Dziękuję chłopakom za walkę, za to, że po wcześniejszym ciężkim pucharowym boju (ze Śląskiem Wrocław – przyp. ARKA) zostawili sporo zdrowia na boisku. Gratulację dla gospodarzy, za to że grali do końca i walczyli o korzystny dla siebie wynik. To nie było tak, że Legionovia pogodziła się z porażką. Niestety uciekły nam dwa punkty. Trzeba też się cieszyć z tego jednego oczka. Był wcześniej mecz pucharowy, ale sił nam teraz nie zabrakło. W końcówce, kiedy rywale doprowadzili do remisu, chłopaki ruszyli do przodu i mieliśmy jeszcze ze dwie okazje na gola. Cieszy to, że jesteśmy dobrze przygotowani. Problemem jest to, że się cofamy po strzeleniu bramki. To nas trapi od początku. Tłumaczy się to wszystko chłopakom, że trzeba dążyć do strzelenia kolejnych goli. Wynik 2:0 nie jest dobry, bo jedna przypadkowa bramka powoduje, że przeciwnik łapie wiatr w żagle. Potem robi się problem. To siedzi w głowach chłopaków, to taka mentalność polskiego piłkarza. Jeśli się prowadzi, to trzeba się cofnąć i bronić wyniku. Nas to pokarało z Legionovią. Myślę, że chłopcy wyciągną wnioski i nie będzie tego w kolejnych potyczkach. Legionovia to dobry zespół, tutaj się ciężko gra, trudno jest zdobyć na ich terenie dwa gole. Jesteśmy pierwszą ekipą, której to się udało w tym sezonie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie ciężki bój. Mecz się potoczył tak, że powinniśmy się cieszyć ze zwycięstwa. Mam nadzieję, że chłopcy wyciągną wnioski po tych spotkaniu. Mamy nauczkę na przyszłość.

Robert Pevnik, trener Legionovii:
– W pierwszej połowie Dankowski miał dobrą okazję i powinniśmy prowadzić. Byliśmy zdyscyplinowani taktycznie. Po zmianie stron mieliśmy na początku chwilową dekoncentrację. Stal to dobra drużyna i zdobyła dwa gole. Potem dokonaliśmy dobrych zmian, zaczęliśmy mocniej walczyć, byliśmy bardziej agresywni, zdobyliśmy dwie bramki i pokazaliśmy charakter. To jest nowa drużyna, młoda i musimy się uczyć w każdym meczu. Nic nie jest przesądzone do końca, taka jest piłka nożna. Nie można się poddawać.

źródło: echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni