Stalówka zremisowała w Pruszkowie.

Stal Stalowa Wola w 6 kolejce spotkań o mistrzostwo II ligi wschodniej zremisowała 2:2 (0:0) w Pruszkowie ze Zniczem.
Po wyrównanej i nieobfitującej w sytuacje bramkowe pierwszej połowie był bezbramkowy remis. Druga połowa okazała się dużo bardziej emocjonyjąca i oglądało się ją z prawdziwą przyjemnością. Kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Bohaterów Warszawy obejrzeli po przerwie aż cztery bramki. Stalowcy dwa razy musieli gonić wynik przegrywali bowiem 1:0 a później 2:1. Wyrównujace gole dla Stali padały po stałych fragmentach gry. Znicz zdobywał bramki z akcji. Pierwszy gol w tym meczu padł w 62. minucie. Kapitalnym strzałem z woleja popisał się Krzysztof Kopciński, a piłka nim wpadła do bramki odbiła się jeszcze od słupka. Stalówka wyrównała już po dziesięciu minutach, a gola w zamieszaniu podbramkowym zdobył Michał Bogacz. W 83 minucie po indywidualnej akcjii KRYSTIAN PIECZARA uderzył prawą nogą sprzed pola karnego. Piłka wpadła do bramki tuż obok słupka, Wietecha nie miał nic do powiedzenia. Chwilę później w 85 minucie meczu po dośrodkowaniu Argasińskiego z rzutu wolnego z rogu boiska, piłkę głową do bramki skierował MICHAŁ CZARNY. Przed ostatnim gwizdkiem sędziego obie ekipy miały jeszcze dogodne okazje do zmiany rezultatu, ale dobrze spisywali się bramkarze. Maksymilian Banaszewski w trzeciej minucie doliczonego czasu gry skierował nawet piłkę do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Dobra postawa zielono-czarnych na boisku, walka do końca spotkania przyniosły efekt i do Stalowej Woli przyjechał cenny punkt.

1:0 62′ Krzysztof Kopciński (Znicz)
1:1 72′ Michał Bogacz (Stal)
2:1 83′ Krystian Pieczara (Znicz)
2:2 85′ Michał Czarny (Stal)

Stal grała w składzie: Wietecha – Bartkiewicz, Czarny Ż, Bogacz, Kantor Ż, Majowicz, Argasiński, Reiman Ż, Sikorski (70 Fabianowski), Mikołajczak, Płonka.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni