Stalówka zagra z Legionovią.

Już w sobotę – 07.09. kolejne sportowe emocje w Stalowej Woli. Stal rozegra mecz w ramach 7 kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi wschodniej. Tym razem przeciwnikiem Stalówki będzie beniaminek z Legionowa. Początek meczu o godzinie 16:00.

 

Ceny biletów na to spotkanie: Sektor K – 10 zł ; Kobiety – 5 zł.

 

Klub Legionovia Legionowo powstał w roku 1930 z inicjatywy działaczy legionowskiego oddziału Polskiej Partii Socjalistycznej. Barwy klubowe: biało – żółto – czerwone. Największym sukcesem Legionovii jest awans w tym roku do II ligi. Klub z Legionowa spisuje się w rozgrywkach najlepiej ze wszystkich beniaminków. Po 6 meczach ma 9 pkt., i zajmuje 8 miejsce w tabeli. Jedyny mecz jaki rozegrała Legionovia na wyjeździe to spotkanie w Pruszkowie gdzie wygrała ze Zniczem 1-0. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Marka Papszuna pokonali zespół innego beniaminka naszej ligi Olimpię Zambrów, aż 3:0. Bramki w tym pojedynku zdobywali: Jakub Bojas, Szymon Lewicki, Paweł Wolski. Najlepszym strzelcem drużyny jest Sebastian Janusiński.

 

Piłkarze Stalówki dobrze spisują się w rozgrywkach ligowych i w pojedynku z Legionovią mają szanę przedłużyć passę meczów bez porażki. Oczywiście wszyscy liczymy na 3 punkty, które umocnią pozycję Stali w czołówce tabeli. Zielono-czarni w ostatnim spotkaniu zremisowali z zespołem Znicza Pruszków 2:2. Bramki w tym meczu zdobywali dwaj obrońcy- Bogacz i Czarny. W Stalowej Woli humory dopisują, i wszyscy mamy nadzieję, że po meczu z Legionovią uśmiechy na ustach kibiców oraz zawodników pozostaną. Stalówka jeszcze w tym sezonie nie przegrała na swoim stadionie, można powiedzieć więcej, z 11 pkt. jakie zdobyła w tym sezonie 10 wywalczyła na swoim terenie. Zespół zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli.

 

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy w sobotę na godzinę 16:00, na stadion MOSiR przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni