Stalówka zagra z Garbarnią.

Przed nami kolejne sportowe emocje w Stalowej Woli. Już w najbliższą sobotę – 28 września o godzinie 15:00 Stal rozegra kolejny mecz ligowy. W ramach 10 kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi wschodniej, zielono-czarni na własnym stadionie podejmować będą Garbarnię Kraków.

 

Ceny biletów na to spotkanie: Sektor K – 10 zł ; Kobiety – 5 zł.

 

Robotniczy Klub Sportowy Garbarnia Kraków powstał w roku 1921. Barwy klubowe: brązowo-białe. Największe sukcesy Garbarni to: wicemistrzostwo Polski w 1929 roku, mistrzostwo Polski w 1931 roku oraz dotarcie do 1/4 Pucharu Polski w sezonach 1950/51, 1966/67, 1973/74.

 

Zespół z Krakowa w tym sezonie fatalnie radzi sobie w lidze. Drużyna w 9 meczach wygrała zaledwie 2 razy, 1 raz zremisowała i doznała aż 6 porażek. Po 9 kolejkach Garbarnia ma na koncie 7 punktów i zamyka ligową tabelę. Po nieudanym starcie, brązowo-biali 7 oczek zgromadzili w ostatnich 3 spotkaniach. Dobrą passę zaczęli od remisu w Krakowie ze Zniczem, następnie ograli na wyjeździe beniaminka z Legionowa 2:1 i w ostatniej kolejce odprawili z kwitkiem Olimpię Zambrów, wygrywając w Krakowie 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 35 min. Paweł Nowak. Wygląda więc na to, że podopieczni trenera Roberta Orłowskiego złapali wiatr w żagle i przyjadą do Stalowej Woli walczyć o komplet punktów, który być może pozwoli im opuścić ostatnią lokatę w tabeli.

 

Piłkarze Stalówki natomiast zwolnili nieco tempo i po kilku dobrych meczach przytrafiły się również wpadki. Po przegranej w Łomży z Olimpią Zambrów 1:0 oraz szczęśliwie uratowanym remisie z Pelikanem, nadszedł czas na zdobycie kompletu punktów przed własną publicznością. Stalowcy w pojedynku z ostatnim zespołem w lidze muszą zdobyć 3 punkty aby utrzymać pozycję w górnej części tabeli. Oczywiście wszyscy na to liczymy. Zielono-czarni w tej rundzie zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym stadionie gdzie doznali tylko jednej porażki z Limanovią. Ostatecznie Stal otrzymała za ten mecz 3 pkt. walkowerem. Po 9 kolejkach nasz zespół zajmuje 5 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 15 punktów. Drużyna traci zaledwie 2 punkty do lidera ale zaznaczyć należy, że tabela jest tak płaska, że mamy tylko 3 punkty przewagi nad zespołem ze strefy spadkowej a 5 punktów nad 16 miejscem. Jak widać, po każdej kolejce sytuacja może zmieniać się jak w kalejdoskopie, tym bardziej punkty zdobywane na własnym terenie są bezcenne.
Bilans spotkań obu zespołów wypada korzystniej dla drużyny z Krakowa. Garbarnia w 8 meczach 4 razy wygrywała ze Stalą, 2 razy górą byli zielono-czarni a 2 razy padł remis. Należy poprawić te statystyki. W rundzie wiosennej sezonu 2012/2013, nasz zespół ograł brązowo-białych przy Hutniczej 2:0. Bramki w tamtym spotkaniu zdobywali Mikołajczak i Mistrzyk. Podobnego wyniku życzymy Stalówce w nadchodzącym meczu.

 

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy w sobotę na godzinę 15:00, na stadion MOSiR przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni