Stalówka zagra osłabiona.

Przed nami 30. kolejka spotkań o mistrzostwo II Ligi grupy wschodniej. W sobotę-17.05. o godzinie 17:00 na własnym stadionie Stal podejmować będzie kolejny zespół z czołówki tabeli, wicelidera, Pogoń Siedlce.
W ostatniej kolejce Stal pokonała Siarkę w Tarnobrzegu (1:2) ale mecz ten kosztował drużynę bardzo wiele. Sędzia pokazał zielono-czarnym aż 8 żółtych kartek w tym dwie i w konsekwencji czerwoną Argasińskiemu.
Z powodu nadmiaru kartek w najbliższym meczu nie będą mogli zagrać Michał Mistrzyk, Damian Łanucha, Adrian Bartkiewicz, Mateusz Argasiński. Z Pogonią nie zagra również  Wojciech Fabianowski, który pauzuje 2 mecze za czerwoną kartkę w spotkaniu z Wigrami. W Tarnobrzegu boisko przedwcześnie opuścił Przemysław Żmuda, który narzeka na uraz. Jak widać straty są bardzo duże i to poważnie komplikuje sytuację stalowowolskiej drużyny.
– Jest ciężko, ale skład uda nam się „sklecić” na mecz z Pogonią, wszyscy w zespole po to trenują, żeby grać i szansę dostaną teraz inni – mówi Artur Lebioda, drugi trener Stali. – Ostatnio wrócił do podstawowego składu Mariusz Sacha i pokazał charakter, zresztą wszyscy zasłużyli po derbach z Siarką na pochwały. Cieszymy się z wygranej, ale to już historia, przed nami kolejne mecze. Wszystko w walce o utrzymanie zależy od nas, trzeba wygrać jeszcze przynajmniej trzy mecze – dodaje szkoleniowiec.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni