Stalówka vs Pelikan Łowicz.

Przed nami kolejne sportowe emocje. Już w najbliższy weekend Stal rozegra kolejny mecz ligowy. W ramach 9 kolejki spotkań o mistrzostwo II ligi wschodniej, zielono-czarni na własnym stadionie podejmować będą Pelikan Łowicz. Początek zawodów w sobotę – 21 września o godzinie 16:00.

 

Ceny biletów na to spotkanie: Sektor K – 10 zł ; Kobiety – 5 zł.

 

Klub Sportowy Pelikan Łowicz powstał w roku 1945. Barwy klubowe: biało – zielone. Największym sukcesem Pelikana jest awans do II ligi oraz dotarcie do 1/16 Pucharu Polski w sezonie 2012/2013. Zespół z Łowicza w tym sezonie spisuje się nie najlepiej. Biało-zieloni grają w kratkę i w 8 meczach 3 razy wygrali, 1 raz zremisowali a 4 razy schodzili z boiska pokonani. Po 8 kolejkach Pelikan ma 10 pkt. i zajmuje 12 miejsce w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni trenera Grzegorza Wesołowskiego pokonali na własnym stadionie Radomiak Radom 2:1. Bramki w tym pojedynku zdobywali Solecki i Dremluk.

 

Piłkarze Stalówki dobrze spisują się w rozgrywkach ligowych i w pojedynku z Pelikanem mają szansę zrehabilitować się Kibicom za wpadkę w Łowiczu gdzie przegrali z Olimpią Zambrów. Oczywiście wszyscy liczymy na 3 punkty, które umocnią pozycję Stali w czołówce tabeli. W tej rundzie zielono – czarni zdecydowanie lepiej radzą sobie na własnym stadionie. Mamy więc nadzieję, że po meczu z Pelikanem uśmiechy powrócą na usta kibiców i zawodników. Po 8 kolejkach, nasz zespół zajmuje 3 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów.
Bilans spotkań obu zespołów wypada korzystniej dla drużyny z Łowicza. Pelikan w 8 meczach 3 razy wygrywał ze Stalą, 1 raz górą byli zielono-czarni, aż 4 razy padł remis. W rundzie wiosennej 2012/2013 nasz zespół wygrał z biało-zielonymi 1:0.

 

Wszystkich sympatyków piłki nożnej zapraszamy w sobotę na godzinę 16:00, na stadion MOSiR przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni