Stalowcy trenują.

Trwają przygotowania pierwszego zespołu Stali Stalowa Wola do rundy wiosennej sezonu 2014/2015. Drużyna trenuje na obiektach MOSiR (stadion, hala sportowa) oraz na orlikach. We wtorki i czwartki zajęcia odbywają się dwa razy dziennie.
Trener Wieprzęć podczas ferii zimowych chce zorganizować obóz dochodzeniowy na własnych obiektach.

-„Mam nadzieję, że uda się taki obóz dochodzeniowy zorganizować, chciałbym, żeby potrwał dwa tygodnie” – komentuje trener Stali.

Przymusową przerwę w treningach ma Michał Bogacz, który przeszedł operację przepukliny. Zawodnik wróci do zajęć najwcześniej za kilka tygodni. Na drobne urazy kolana narzekają Czarny i Łanucha. Pozostali zawodnicy trenują na pełnych obrotach. Cały czas jest u Nas również Łukasz Sekulski, którym interesował się Ruch Chorzów.
-„Czy w zespole zostanie Łukasz Sekulski? Trenuje z nami cały czas, nie ma odzewu z Ruchu Chorzów, który był nim zainteresowany, z tego co wiem, to chorzowianie wylecieli na obóz do Turcji. Miała być decyzja Ruchu do końca tego tygodnia i jej nie było. Łukasz jest naszym zawodnikiem i myślę, że ta sprawa jest już zamknięta, mam taką nadzieję”-komentuje trener.

Stalówka w okresie przygotowawczym ma w planie rozegrać jeszcze dziesięć spotkań kontrolnych. Wszystkie mecze odbędą się na sztucznych boiskach poza Stalową Wolą. W tych meczach zapewne pojawią się w naszej drużynie nowi zawodnicy, zwłaszcza młodzieżowcy, których poszukuje szkoleniowiec.
Pierwsza potyczka już w sobotę-31.01. w Woli Chorzelowskiej z Unią Tarnów o godzinie 13.

– „Z Wisłą Sandomierz miejsce i godzina meczu jest jeszcze do ustalenia” – mówi Jaromir Wieprzęć. „W grę wchodzą sztuczne boiska w Ożarowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Z KSZO zagramy w Ostrowcu o godzinie 18, ze Stalą Mielec u nich o godzinie 11” – dodaje szkoleniowiec.

Plan sparingów:
1. Unia Tarnów – STAL 31.01.15 r;
2. Wisła Sandomierz – STAL 03.02.15 r;
3. KSZO Ostrowiec – STAL 04.02.15 r;
4. Stal Mielec – STAL 07.02.15 r;
5. Termalika – STAL 11.02.15 r;
6. Stal Rzeszów – STAL 14.02.15 r;
7. Broń Radom – STAL 18.12.15 r;
8. Czarni Jasło – STAL 21.02.15 r;
9. JKS Jarosław – STAL 25.02.15 r;
10. Stal Kraśnik – STAL 28.02.15 r.

20. kolejka spotkań o mistrzostwo II Ligi zaplanowana jest na weekend 7-8 marca. Stal uda się wówczas do Katowic na mecz z Rozwojem.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni