Stalowcy powalczą o Puchar Maratonu.

W piątek 13 grudnia o godzinie 17 rozpocznie się tradycyjny już turniej piłki nożnej Maraton Cup na boisku Orlik przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 2 imienia Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli.

To już piąta edycja turnieju, którego organizatorem jest Paweł Wtorek, trener drugoligowych piłkarzy Stali Stalowa Wola, wraz z grupą przyjaciół, między innymi Piotrem Młynarczykiem, Arturem Lebiodą, Mariuszem Rusakiem. Organizatorów wspierać będą sponsorzy, w tym główny, sklep sportowy Maraton w Stalowej Woli, a zawody będą mogły zostać rozegrane dzięki uprzejmości dyrekcji ZSP nr 2. Cel tradycyjnie jest szczytny, podczas zawodów przeprowadzona będzie wśród piłkarzy i kibiców zbiórka pieniężna, a za uzbieraną kwotę zakupione zostaną potrzebne produkty dla stalowowolskiego Domu Dziecka.

W tym roku w turnieju zagrają: Stal Stalowa Wola, Wisła Sandomierz, Pogoń Leżajsk, zespół Maratonu, w którym zobaczymy wychowanków „Stalówki”, w tym Mieczysława Ożoga i Jaromira Wieprzęcia, a także cztery klasy piłkarskie z ZSP nr 2.

Piłkarze „Stalówki” trenować będą w tym roku jeszcze do 18 grudnia, a zajęcia wznowią potem 7 stycznia. Wiadomo już, że nasi piłkarze wyjadą w lutym, po raz pierwszy od dawna, na krótkie zgrupowanie w okresie przygotowawczym. Niedaleko, bo do Ulanowa, ale warto to docenić.

– Na bliski wyjazd do Ulanowa, prawdopodobnie na tydzień, pozwolą nam środki uzyskane z dotacji z budżetu miasta – mówi Mariusz Szymański, pełniący obowiązki prezesa piłkarskiej spółki ze Stalowej Woli. – Stać nas na tyle, ciężko nam rywalizować, jeśli chodzi o wyjazdy na obozy, z klubami, które mają budżety w wysokości dwóch czy trzech milionów złotych. Myślę jednak, że przyda się to zgrupowanie naszej drużynie, będzie to też dobry wyjazd dla piłkarzy pod względem integracyjnym.

źródło: echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni