Stal zremisowała z Wisłoką (video)

Zielono-czarni wrócili do gry po przerwie zimowej. W 19. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Wisłoką Dębica. To spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Zimowa przerwa w rozgrywkach już za nami. W sobotę „Stalówka” wróciła do rywalizacji o ligowe punkty. Naszym przeciwnikiem była Wisłoka Dębica.

Już w 2. minucie ładne, aczkolwiek niecelne uderzenie z dystansu oddał Michał Biskup. Po początkowej przewadze piłkarzy prowadzonych przez Łukasza Beretę następnie spotkanie się wyrównało. Nasza drużyna kontrolowała jednak sytuację na boisku.

W końcu w 19. minucie Stal otworzyła wynik tego meczu. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Szymona Jopka Ivan Hladik, który debiutował w zielono-czarnych barwach, głową skierował piłkę do bramki gości. Wisłoka poważniej naszej drużynie zagroziła w 35. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Damiana Łanuchy w naszym polu karnym doszło do zamieszania. Ostatecznie jednak zielono-czarni zdołali wybić futbolówkę. Chwilę później z dystansu niecelnie strzelał Rafał Górecki.

Pierwsza część meczu zakończyła się skromnym, ale zasłużonym prowadzeniem naszego zespołu.

Druga odsłona potyczki źle rozpoczęła się dla Stali. Tuż po wznowieniu gry sędzia ukarał bowiem czerwoną kartką strzelca gola dla naszej drużyny, Ivana Hladika. Zielono-czarni musieli sobie radzić w osłabieniu do końca potyczki. Wisłoka już w 52. minucie doprowadziła do wyrównania. Zespołową akcję gości wykończył Damian Łanucha, w przeszłości zawodnik Stali.

Zielono-czarni szybko starali się ponownie wyjść na prowadzenie. Dobrze w bramce spisał się jednak Adam Maciąg, który obronił np. uderzenie Szymona Jopka. W 60. minucie drużyna z Dębicy zadała jednak Stali kolejny cios. Po dośrodkowaniu rzutu rożnego i zamieszaniu w naszym polu karnym gola strzelił Rafał Górecki.

W 70. minucie Stal powinna doprowadzić do remisu. Swoją okazję w tym meczu miał Aurel Davidik, lecz nie zdołał jej wykorzystać. Stal szukała jednak okazji na gola. I takiej się doczekała! W 86. minucie do wyrównania doprowadził bowiem Sławomir Duda!

To była ostatnia bramka w tym emocjonującym meczu. Zielono-czarni w sobotę zremisowali 2:2 z Wisłoką Dębica.

Stal Stalowa Wola – Wisłoka Dębica 2:2 (1:0)

1:0 – Ivan Hladik 19′

1:1 – Damian Łanucha 52′

1:2 – Rafał Górecki 60′

2:2 – Sławomir Duda 86′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Zieba, Khorolskyi (66′ Pietrzyk), Hladik, Skrzyniak, Davidik, Duda, Jopek (74′ Stępniowski), Stelmach (66′ Wojtysiak), Marchewka (81′ Barata), Biskup (66′ Świderski).

Wisłoka Dębica (skład wyjściowy): Maciąg – Boksiński, Górecki, Rębisz, Łanucha, Zygmunt, Prokop, Fedan, Król, Surma, Siedlik.

Żółte kartki: Marchewka, Biskup, Davidik – Zygmunt, Łanucha, Prokop, Surma, Fedan, Siedlecki.

Czerwona kartka: Ivan Hladik /52’/.

Sędzia: Sebastian Godek (Górno).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni