Stal zagrała na piątkę!

W 11. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Sokołem Sieniawa. To spotkanie zakończyło się efektownym zwycięstwem zielono-czarnych.

Nasza drużyna bardzo potrzebowała punktów i po sobotnim spotkaniu do swojego dorobku dopisała trzy „oczka”. Zielono-czarni efektownie pokonali drużynę Sokoła Sieniawa.

Początek meczu to głównie gra w środku boiska. Zielono-czarni musieli być też czujni w defensywie. Goście w 6. minucie wypracowali sobie bowiem dobrą okazję, lecz po strzale głową pewnie interweniował Mikołaj Smyłek. Nasza drużyna była częściej przy piłce, ale Sokół dobrze oddalał grę od własnego pola karnego.

W 18. minucie natomiast goście objęli prowadzenie. W sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem znalazł się Sebastian Kaczyński. Zawodnik Sokoła tę okazję wykorzystał.

Do Stali należała za to końcówka pierwszej połowy. Najpierw groźny strzał oddał Sławomir Duda, który efektownie obronił Dominik Pasterczyk. Chwilę później w polu karnym gości faulowany był Volodymyr Khorolskyi. Sędzia odgwizdał rzut karny, który pewnie wykorzystał Szymon Jopek.

Początek drugiej odsłony spotkania był znakomity dla Stali! Po świetnej akcji Aleksandra Drobota zielono-czarni w 47. minucie objęli prowadzenie 2:1. W 63. minucie blisko było o kolejnego gola dla „Stalówki”. Z kilku metrów niecelnie strzelił jednak Bartłomiej Kiełbasa. Ten piłkarz zrehabilitował się 60 sekund później! Po podaniu od Daniela Świderskiego nasz skrzydłowy z bliska umieścił piłkę w bramce Sokoła Sieniawa.

To nie był koniec emocji w tym meczu. W 83. minucie piłkę do bramki Stali skierował Michał Wawryszczuk. Zielono-czarni prowadzili już tylko 3:2. Stal odpowiedziała jednak dwoma trafieniami! Najpierw bramkę strzelił Daniel Świderski, a w doliczonym czasie gry swojego gola dołożył Maciej Wojtak!

Zielono-czarni w sobotę pokonali Sokół Sieniawa 5:2 i do swojego dorobku dopisali kolejne trzy punkty.

Stal Stalowa Wola – Sokół Sieniawa 5:2 (1:1)

0:1 – Kaczyński 18′
1:1 – Jopek (k.) 42′
2:1 – Drobot 47′
3:1 – Kiełbasa 64′
3:2 – Wawryszczuk 83′
4:2 – Świderski 87′
5:2 – Wojtak 90 +2′

Składy:

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Zięba, Khorolskyi, Persak (46′ Hudzik), Olszewski, Stępniowski, Duda, Jopek (90′ Żelisko), Drobot (77′ Klepacki), Kiełbasa (77′ Lebioda), Świderski (88′ Wojtak).

Sokół Sieniawa: Pasterczyk – Drelich, Grasza, Skała (78′ Pikiel), Oziębło (78′ Wójcik), Lis, Więcek, Kunicki (58′ Cetnarski), Kaczyński, Ochał (62′ Wawryszczuk), Majka.

Żółte kartki: Kiełbasa – Lis, Pikiel.

Sędzia: Artur Szelc (Krosno).

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni