Stal zagra w Puławach.

Rywale zdobyli w obecnym sezonie zaledwie dwa punkty, są na przedostatnim miejscu w tabeli. „Stalowcy” wiedzą jednak, że lekceważyć żadnego rywala nie wolno.
Tak się złożyło, że w ostatniej kolejce zespół ze Stalowej Woli z ostatnią drużyną w tabeli, Górnikiem Wałbrzych i wygrał 3:1. Czy historia powtórzy się z zespołem, który jest drugi od końca?

DOPADŁY ICH CHOROBY

Mecz Stali z rywalami z Wałbrzycha zaczął się od prowadzenia Górnika, więc stalowowolanie zdają sobie sprawę, że z żadnym zespołem nie ma łatwo. Z drugiej strony podopieczni trenerów Jaromira Wieprzęcia i Andrzeja Kasiaka mają na koncie cztery zwycięstwa, wygrali dwa ostatnie mecze i to rywale mają powody do obaw. Zespół ze Stalowej Woli nie wygrał jeszcze w tym sezonie meczu na wyjeździe i zarówno piłkarze jak i kibice „Stalówki” uważają, że już najwyższa pora…

– Wrócił do treningów Adrian Bartkiewicz, który nie grał wcześniej z powodu choroby, ale nie jest jeszcze na sto procent zdrowy, bierze antybiotyk. Zachorował też Dawid Pigan – mówi Jaromir Wieprzęć, trener Stali. – Nie wiadomo, czy tak samo nie będzie z Pawłem Gielem. Zaczął trenować po kontuzji Marcin Kowalski, ale jeszcze na mecz z Wisłą go nie będzie. A artroskopia kolana czeka Michała Kachniarza. Gramy z Wisłą o komplet punktów, nie będzie łatwo, ale pasowałoby wreszcie odnieść wygraną także na wyjeździe – dodaje szkoleniowiec.
ZMIENILI TRENERA

Wisła w tym sezonie spisuje się słabo, doznała sześciu porażek, dwa mecze zremisowała, nie wygrała jeszcze ani razu. Warto jednak przypomnieć, że puławianie urwali punkt Siarce Tarnobrzeg, remisując z nią na swoim stadionie 1:1, po bramce Konrada Nowaka z rzutu karnego. A w ostatniej kolejce drużyna z Lubelszczyzny przegrała na wyjeździe z Energetykiem ROW Rybnik 0:3. W ekipie z Puław doszło już w tym sezonie do zmiany trenera, ze względu na słabe wyniki z pracą pożegnał się Marcin Jałocha, którego tymczasowym następcą został zajmujący się w Wiśle szkoleniem młodzieży Robert Złotnik, a następnie drużynę objął Ukrainiec Bohdan Ihorowicz Bławacki.

Wiadomo, że przeciwko Stali nie będzie mógł zagrać kapitan Wisły, wspomniany Konrad Nowak, który musi odpokutować nadmiar kartek, w meczu z Energetykiem zarobił swoje czwarte „żółtko” w obecnym sezonie. W puławskiej drużynie jest między innymi były piłkarz stalowowolskiego zespołu, Iwan Litwiniuk, który jednak leczy kontuzję, są też między innymi Bułgar Cwetan Filipow i… Amerykanie, Chris Edwards oraz Jason Gorskie.

echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni