Stal zagra w Bełchatowie

W środę piłkarze Stali Stalowa Wola rozegrają trzecie spotkanie ligowe po wznowieniu rozgrywek po przerwie zimowej. Po porażkach z GKS-em 1962 Jastrzębie (1:2) i Olimpią Elbląg (0:1) zielono-czarni zagrają teraz w Bełchatowie z miejscowym GKS-em. Będzie to zaległe spotkanie 20. kolejki II ligi. Bełchatowianie także po raz trzeci w tym roku walczyć będą o ligowe punkty. W spotkaniu 23. kolejki przegrali 0:1 z Rozwojem Katowice, a 31 marca (24. kolejka) pokonali 2:1 Znicz Pruszków.

W rundzie jesiennej, w 3. kolejce drugoligowych rozgrywek, Stal Stalowa Wola z drużyną z Bełchatowa przegrała 1:4. Jedynego gola dla „Stalówki” strzelił wówczas Adrian Gębalski. Bełchatowianie w tabeli aktualnie zajmują siódme miejsce i na swoim koncie zgromadzili 29 punktów. Złożyło się na to osiem zwycięstw i pięć remisów. Zespół z boiska pokonany zszedł osiem razy. GKS dobrze spisuje się na własnym stadionie, gdzie wygrał siedem meczów, dwa zremisował i poniósł tylko jedną porażkę. 

Stal w tabeli jest natomiast czternasta i na swoim koncie ma 22 punkty (pięć zwycięstw, siedem remisów i dziewięć porażek). Do środowego przeciwnika traci siedem „oczek”. W ostatnim spotkaniu „Stalówki” z Olimpią Elbląg czerwoną kartką ukarany został obrońca Sebastian Zalepa i nie będzie mógł on wystąpić w meczu w Bełchatowie. Początek środowego spotkania o godzinie 18:00. 

Mecz można oglądać w Internecie dzięki ŚLASKIE TV. Transmisja na żywo meczu PGE GKS Bełchatów – Stal Stalowa Wola. Początek w środę 04.04.2018 o godz. 17:50 w systemie PPV – koszt 15 zł.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni