Stal z szansą na awans.

Piłkarze Stali Stalowa Wola wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli drugiej ligi po ostatniej wygranej na wyjeździe z Górnikiem Wałbrzych 3:1. Powody do radości mają i piłkarze, i kibice „Stalówki”.

Zespół ze Stalowej Woli po wygranej w Wałbrzychu jest liderem tabeli z 45 punktami na koncie. I choć w czołówce tłok, a do końca sezonu jeszcze dziewięć kolejek, to tabela nie kłamie. Zespół ze Stalowej Woli zajmuje pierwsze miejsce i trudno, żeby nie był wymieniany wśród kandydatów do awansu.

Cel przed rozpoczęciem sezonu był oczywisty, Stal ma zapewnić sobie utrzymanie. Drużyna okazuje się jednak jedną z rewelacji rozgrywek i choć przydarzają się jej też słabsze występy, to ma już w drugiej lidze wyrobioną markę.

Kawał dobrej roboty
Piłkarzom oraz trenerom Jaromirowi Wieprzęciowi i Andrzejowi Kasiakowi już teraz należą się słowa uznania, wykonali kawał dobrej roboty. O walce o awans w zespole nikt głośno nie mówi, niedawno pytany o to napastnik Tomasz Płonka komentował, że zespół po prostu ma zasuwać, grać w każdym meczu jak najlepiej i zdobywać kolejne punkty. A trener Wieprzęć od początku zaznaczał, że w tabelę to spojrzy może w maju. Trudno się dziwić, „pompowanie balonika” w wielu klubach kończyło się źle. Z drugiej strony, gdy ma się lidera i szansę na awans, a i ambicji piłkarzom i trenerom Stali też przecież nie brakuje, to warto podnieść rękawice. Dobre wyniki rozbudzają również nadzieje kibiców. Choć wiadomo, jaka jest na stadionie w Stalowej Woli infrastruktura, wiadomo, że w Stali się nie przelewa, to już jednak nie jest w gestii piłkarzy i trenerów, oni mają swoje zadania.

Tak ich mają traktować
– Podchodzimy do tego wszystkiego spokojnie, w każdym kolejnym meczu walczymy po prostu o trzy punkty – mówi Jaromir Wieprzęć. – Nie myślę o awansie, pogadamy o tym początkiem czerwca. Jest jeszcze dziewięć meczów do rozegrania, ta liga jest naprawdę wyrównana i trudno cokolwiek przewidywać. Ale myślę, że inne zespoły w drugiej lidze traktują nas jako jednego z pretendentów do awansu i dobrze, niech tak nas traktują. Jesteśmy liderem, jak tak nadal to będzie wyglądać, to na pewno się nie poddamy, niczego nie odpuścimy. Chłopaki też widzą, co się dzieje, do nich też pomału dociera, że jest szansa, to też dodatkowy bodziec w kolejnych meczach. A infrastruktura czy finanse to już nie nasza działka, tym zajmuje się kto inny. My nie mamy presji, nie mieliśmy powiedziane przed sezonem czy rundą wiosenną, że gramy o awans, mamy być w górnej części tabeli. Niepotrzebne jest żadne podgrzewanie atmosfery. Mnie nie interesuje, co będzie za miesiąc, tylko to co w najbliższym tygodniu, najważniejszy jest teraz mecz u nas z Wisłą Puławy, do niego się przygotowujemy i na nim skupiamy – dodaje.

Mała przewaga
Stal ma tylko jeden punkt przewagi nad drugim i trzecim zespołem w tabeli, odpowiednio Rozwojem Katowice i MKS Kluczbork, dwa „oczka” nad czwartym Zagłębiem Sosnowiec i trzy nad piątym Energetykiem ROW Rybnik. Każde potknięcie którejś z ekip z czołówki może mieć więc duże konsekwencje. Awans do pierwszej ligi wywalczą trzy najlepsze zespoły w tabeli, a czwarty zagra w barażu o awans z jednym z pierwszoligowców, ciekawie powinno być do ostatniej kolejki.

Cieszy to, że po słabszych występach zespołu ze Stalowej Woli, gdy przegrał mecze z Nadwiślanem Góra 0:1 i Siarką w Tarnobrzegu 1:2, przyszły następnie zwycięstwa z Energetykiem ROW 2:1 i Górnikiem w Wałbrzychu 3:1. Swoją wartość ma też remis 1:1 na trudnym terenie w Pruszkowie ze Zniczem. Teraz mecz w sobotę 18 kwietnia o godzinie 16 na stadionie przy ulicy Hutniczej z Wisłą Puławy, to świetna okazja dla kibiców, by jak najliczniej przyszli na to spotkanie, zobaczyli w akcji lidera drugiej ligi i wsparli swoją ulubioną drużynę dopingiem.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni