Stal z licencją na II ligę.

1 i 2 czerwca odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych. Komisja przeanalizowała wnioski klubów występujących w Nice I lidze i II lidze oraz zespołów Nice I ligi z szansami na awans do Lotto Ekstraklasy. Komisja zadecydowała m.in. o nieprzyznaniu licencji na występy w II lidze dla Gryfa Wejherowo. Decyzje odnośnie klubów Nice I ligi mają zostać ogłoszone 5 czerwca.

Komunikat Komisji ds. Licencji:

I. Przyznała następującym Klubom licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2017/2018 bez nadzorów i sankcji:

– Błękitni Stargard
– GKS Bełchatów
– Siarka Tarnobrzeg
– ROW 1964 Rybnik

II. Przyznała następującym Klubom licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem Infrastrukturalnym:

– ZKS Olimpia Elbląg
– MKS Puszcza Niepołomice
– Radomiak Radom
– Raków Częstochowa
– Rozwój Katowice
– Stal Stalowa Wola
– Odra Opole

III. Przyznała następującym klubom licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem Infrastrukturalnym i sankcjami:

– Olimpia Zambrów – sankcja ostrzeżenia
– Warta Poznań – sankcja regulaminowa w postaci kary finansowej 2.000 zł

IV. Przyznała Klubowi Kotwica Kołobrzeg licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem finansowym ze względu na zawarcie ugód.

V. Przyznała Legionovii KZB Legionowo licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem z zakresu Personelu i Administracji w związku z naruszeniem kryterium P.06 Podręcznika Licencyjnego.

VI. Przyznała Polonii Warszawa SA licencję upoważniającą do uczestnictwa w rozgrywkach II ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem sportowym oraz sankcją regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 2.000 zł.

VII. Nie przyznała licencji na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 następującym Klubom:

– Polonii Bytom SA ze względu na liczne braki w dokumentacji finansowej, a przede wszystkim za niezłożenie jakichkolwiek dokumentów finansowych wynikających z Podręcznika Licencyjnego.
– Gryfowi Wejherowo ze względu na niespełnienie kryteriów S.01, P.07, I.08 w związku z I.09, F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego dla Klubów II ligi na sezon 2017/2018.

Od powyższych decyzji klubom przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN wnoszone za pośrednictwem Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w terminie 5 dni.

Decyzje dla Klubów I ligi oraz Klubów I ligi z możliwością awansu do rozgrywek Ekstraklasy zostaną doręczone Klubom 5 czerwca br. Tego samego dnia Komisja opublikuje komunikat dotyczący przedmiotowych decyzji.

Jednocześnie Komisja informuje, że zakończyła postępowanie wyjaśniające w stosunku do Klubu Ruch Chorzów SA i postanowiła na podstawie pkt. 4.3.5 lit. a Podręcznika Licencyjnego dla Klubów Ekstraklasy na sezon 2017/2018 i następnych cofnąć Klubowi Ruch Chorzów SA przyznaną w dniu 12 maja 2017 roku licencję nr 16 na rozgrywki Ekstraklasy w sezonie rozgrywkowym 2017/2018. Klubowi od przedmiotowej decyzji przysługuje odwołanie do Najwyższej Komisji Odwoławczej w terminie 7 dni.

źródło: PZPN

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni