Stal z licencją na II ligę.

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji ds. Licencji Klubowych Stal Mielec, Wisła Puławy i Zagłębie Sosnowiec otrzymały licencje bez żadnych nadzorów na grę w II lidze w sezonie 2015/16. Licencji nie otrzymały Okocimski KS Brzesko, Legionovia Legionowo, Nadwiślan Góra i Górnik Wałbrzych. Pozostałe kluby otrzymały licencje z nadzorami.

1. Komisja przyznała licencję na grę w rozgrywkach II ligi w sezonie 2015/2016 14 klubom, które złożyły wniosek w tym zakresie oraz odmówiła przyznania licencji 4 klubom.

2. Komisja przyznała licencję na grę w II lidze w sezonie 2015/2016 następującym klubom: Błękitnym Stargard Szczeciński, Energetykowi ROW Rybnik, Kotwicy Kołobrzeg, Limanovii Limanowa, MKS Kluczbork, Puszczy Niepołomice, Rakowowi Częstochowa, Rozwojowi Katowice, Siarce Tarnobrzeg, Stali Mielec, Stali Stalowa Wola, Wiśle Puławy, Zagłębiu Sosnowiec i Zniczowi Pruszków.

3. Komisja odmówiła przyznania licencji na grę w rozgrywkach II ligi w sezonie 2015/2016 następującym klubom:

– Górnikowi Wałbrzych w związku naruszeniem kryterium sportowego, dotyczącego personelu i administracji oraz finansowego,
– Legionovii Legionowo w związku naruszeniem kryterium infrastrukturalnego i finansowego,
– Nadwiślanowi Góra w związku naruszeniem kryterium sportowego, dotyczącego personelu i administracji, infrastrukturalnego oraz finansowego,
– Okocimskiemu KS Brzesko – w związku z naruszeniem kryterium prawnego, infrastrukturalnego i finansowego.

4. Komisja objęła nadzorem sportowym Klub Kotwica Kołobrzeg.

5. Komisja objęła nadzorem infrastrukturalnym Kluby:

– Błękitni Stargard Szczeciński,
– Energetyk ROW Rybnik,
– MKS Kluczbork,
– Raków Częstochowa,
– Rozwój Katowice,
– Siarka Tarnobrzeg,
– Stal Stalowa Wola,
– Znicz Pruszków.

6. Komisja objęła nadzorem finansowym Kluby:

– Puszcza Niepołomice,
– Raków Częstochowa.

7. Komisja nałożyła następujące kary regulaminowe na:

– Błękitnych Stargard Szczeciński – karę finansową w wysokości 1.000 zł w związku z nieterminowym złożeniem niektórych dokumentów finansowych.
– Limanovię Limanowa – karę finansową w wysokości 1.000 zł w związku z nieterminowym złożeniem niektórych dokumentów finansowych.
– Kotwicę Kołobrzeg – karę finansową w wysokości 1.000 zł w związku z nieterminowym złożeniem niektórych dokumentów finansowych.
– MKS Kluczbork – karę finansową w wysokości 1.000 zł w związku z błędną informację o stanie realizacji zaleceń eksperta ds. infrastruktury.
– Okocimskiego KS Brzesko – karę finansową w wysokości 1.000 zł w związku z nieterminowym złożeniem poprawnych i wiarygodnych dokumentów potwierdzających stan zobowiązań w stosunku do pracowników.
– Raków Częstochowa – karę finansową w wysokości 2.000 zł w związku z nieterminowym złożeniem niektórych dokumentów finansowych oraz w związku z naruszeniem kryterium infrastrukturalnego poprzez błędną informację w kwestionariuszu infrastrukturalnym o stanie obiektu sportowego na którym Klub rozgrywa mecze w roli gospodarza.

Klubom, które nie otrzymały licencji, przysługuje pięć dni na odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych.

18 czerwca rozpatrywane będą wnioski licencyjne beniaminków II ligi.

źródło: własne / PZPN

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni