Stal w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski

W półfinałowym spotkaniu Wojewódzkiego Pucharu Polski Stal pokonała w Nowotańcu miejscowy Cosmos 1:0.

 

Trener Stali Ireneusz Pietrzykowski w pucharowym meczm z Cosmosem Nowotaniec dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. Z wyjściowego zestawienia z ligowego spotkania z Sokołem Sieniawa w środowym spotkaniu zagrało pięciu zawodników. Szansę dostali więc gracze, którzy mniej ostatnio pojawiali się na murawie.

Od początku do ataku ruszyli zielono-czarni, ale mieli problem ze stworzeniem sobie klarownych okazji. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, ale zawodnicy Stali nie pozwalali rywalom na zbyt wiele.

Pojedynek właściwie był cały czas wyrównany. Występujący w czwartej lidze Cosmos postawił Stali trudne warunki. Faktem jest, iż ekipa z Nowotańca to lider rozgrywek i wiele wskazuje na to, że awansuje do III ligi. W końcówce zawodów wyszło jednak doświadczenie naszego zespołu i Sławomir Duda wykorzystał błąd obrony w polu karnym i zdobył jedynego gola w spotkaniu dając zielono-czarnym awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zmierzymy się z niedawnym ligowym przeciwnikiem, Sokołem Sieniawa.

Cosmos Nowotaniec – Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)
0:1 – Duda 85’

Stal: Smyłek – Olszewski, Banach, Pikuła, Ziarko (83 Kucharczyk) – Filipczuk, Soszyński (46 Kołbon), Pioterczak, Duda, Wojtak (56 Wydra) – Iwao.

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni