Stal uległa liderowi.

W meczu 13. kolejki o mistrzostwo II ligi wschodniej, Stal Stalowa Wola przegrała w Siedlcach z Pogonią 2:0. Pierwsze 20 minut obie ekipy spędziły na badaniu swoich możliwości. W 9 minucie Reiman znalazł się w dogodnej sytuacji ale znacznie się pomylił. 12 minuta i Fabianowski strzelał nożycami z 10 metrów, fenomenalną interwencją popisał się Kozaczyński. Atakowali również biało niebiescy, którzy w 26 minucie otworzyli wynik spotkania. Z 16 metrów strzelał Stromecki, piłkę odbił przed siebie Wietecha. Najszybciej do piłki dopadł ADRIAN DZIUBIŃSKI skutecznie dobił strzał kolegi. 30 minuta i było już 2:0 dla Pogoni. Najniższy na boisku KRYSTIAN WÓJCIK strzelił głową po centrze Odunki. Grająca z rozmachem Pogoń zagrażała naszej bramce ale dobrze interweniował Wietecha. Stal też miała swoje okazje jednak skuteczność piłkarzy pozostawiała wiele do życzenia.

 

Po przerwie Stalówka dążyła do odrobienia strat ale nie zdołała strzelić nawet kontaktowej bramki. Swoje sznase na podwyższenie prowadzenia miała też Pogoń, która była lepsza i zasłużenie wygrała w meczu na szczycie II ligi. Na boisku było sporo walki o czym świadczy m.in. 7 żółtych kartek pokazanych przez sędziego. Aż 5 z nich ujrzeli zawodnicy Stali.

 

Po tym meczu zielono-czarni spadli na 4 pozycję w tabeli i tracą do lidera 4 punkty. W następnej kolejce nasz zespół na własnym stadionie podejmował będzie Concordię Elbląg. Spotkanie odbędzie się w sobotę-26 października o godzinie 13:00.

 

BRAMKI: 26. Dziubiński, 30. K. Wójcik.
KARTKI: 27. Ratajczak (SDL), 62. Urbański (SDL) – 17. Mikołajczak (SSW), 29. Fabianowski (SSW), 66. Komada (SSW), 78. Płonka (SSW), 83. Reiman (SSW) .

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni