Stal-Świt :udany debiut trenera.

Piłkarze Stalówki pokonali na własnym boisku Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (1:0), bramki: Łanucha 19, Getinger 69 – Szczepański 49. Udany debiut miał nowy trener „Stalówki”, Paweł Wtorek.

„Stalowcy” nie zawiedli, sięgając u siebie po trzy punkty z ostatnim zespołem w tabeli. Gospodarze stwarzali sobie wiele okazji do strzelenia bramek, wykorzystali dwie. Po meczu mógł być zadowolony szkoleniowiec naszej drużyny.

– Nie zwracaliśmy uwagi na tabelę, bo ta liga rządzi się swoimi prawami – mówił Paweł Wtorek. – Szanowaliśmy przeciwnika, mimo że zajmował ostatnie miejsce, bo na wiosnę zrobił kilka punktów. I postawił nam ciężkie warunki. Gratulacje i podziękowania dla chłopaków, to oni są autorami tego zwycięstwa. Zwróciliśmy uwagę na utrzymanie się przy piłce, co było naszą wielką bolączką. Myślę że jakiś pierwszy krok został zrobiony i że będziemy zbliżać się do upragnionego utrzymania. Jak czuję się w roli osoby, która ma uratować drugą ligę dla Stali? Nie czuję specjalnie jakiegoś obciążenia, nie przejmuję się bardzo tym, nie przeżywam. Bardziej koncentruję się na pracy z zespołem. Chciałbym żeby ta presja skupiała się na mnie niż na chłopakach, bo jest to młoda drużyna i na pewno oni bardzo przeżywają każdy mecz. Bardzo bym chciał żeby jednak mimo wszystko ta presja z nich zeszła i pokazali ten potencjał który posiadają.

Bramki:
Łanucha 19′ (1:0)
Szczepański 49′ (1:1)
Getinger 69′ (2:1)

Składy:
Stal: Wołoszyn – Bartkiewicz, Bogacz, Czarny, Getinger, Kantor, Łanucha (79′ Horajecki), Kachniarz, Reiman, Juda (65′ Mikołajczak), Fabianowski
Świt: Bigajski – Obem (46′ Grzelak), Kamiński, Szabat, Szczepański, Krzymiński (88′ Krawczyk), Sosnowski, Ziąbski, Nowotka, Strzałkowski, Melon (74′ Drewnowski)

Sędziował: Jacek Lis (Ruda Śląska)

Źródło: echodnia.eu

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

Sponsorzy

Partnerzy medialni