Stal przegrała w derbach.

Siarka Tarnobrzeg wygrała w derbowym pojedynku w Stalowej Woli ze Stalą 1:0. Jedyne trafienie dla Siarkowców w drugiej połowie zdobył Marcin Truszkowski.
Od początku sobotniego derbowego boju lekką przewagę posiadali goście z Tarnobrzega. Siarka była częściej przy piłce, ale w zasadzie nic z tego nie wynikało. Gospodarze praktycznie nie zagrażali bramce gości. W 17. minucie Siarkowcy stanęli przed szansą na gola, ale Daniel Koczon przegrał pojedynek sam na sam z Tomaszem Wietechą, a Jan Kowalski dobijał nad bramką. Z kolei w 23. minucie po centrze z rzutu rożnego niecelnie głową uderzył Marcin Truszkowski. Emocje w pierwszej części spotkania na tym właściwie się skończyły.
W 51. minucie Stalowcy mieli pierwszą okazję w meczu na zdobycie gola. Sylwester Sikorski znalazł się w polu karnym, ale uderzył z ostrego kąta wprost w Artura Melona. W kolejnych minutach nadal wiało nudą. W 66. minucie Robert Tunkiewicz oddał celny, ale zbyt słaby strzał by pokonać Wietechę. W odpowiedzi niecelnie uderzali Radosław Mikołajczak i Tomasz Płonka.
W 75. minucie Michał Chrabąszcz podał w pole karne do Truszkowskiego, który z kąta wpakował piłkę do siatki. W 78. minucie po wrzutce z rzutu rożnego Michał Czarny uderzył niecelnie. W 80. minucie Wojciech Reiman sprzed pola karnego uderzył niecelnie. Stal walczyła do końca o bramkę, ale nie zdołała pokonać golkipera gości.
Stal Stalowa Wola – Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:0)
0:1 – Truszkowski 75′
Składy:
Stal Stalowa Wola: Wietecha – Bartkiewicz, Czarny, Kachniarz, Sikorski, Mikołajczak, Argasiński, Reiman, Tur (79; Komada), Łanucha (79′ Fabianowski), Płonka.
Siarka Tarnobrzeg: Melon – Stępień, Makowski, Baran, Sulkowski, Tunkiewicz, Chrabąszcz, Kowalski (74′ Persona), Koczon, Szewc (74′ Wróbel), Truszkowski (83′ Korona).
Żółte kartki: Reiman, Bartkiewicz, Kachniarz (Stal) oraz Baran, Szewc, Koczon (Siarka).
Sędzia: Marek Opaliński (Legnica).
Widzów: 1700.

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni