Stal pokonała Tomasovię

W 12. kolejce III ligi grupy IV piłkarze Stali Stalowa Wola zmierzyli się z Tomasovią Tomaszów Lubelski. To spotkanie zakończyło się zwycięstwem zielono-czarnych.

Po pokonaniu Sokoła Sieniawa, zielono-czarni teraz rozprawili się z Tomasovią Tomaszów Lubelski. „Stalówka” ograła rywala i zgarnęła kolejne trzy punkty.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando naszego zespołu. Zielono-czarni byli zdecydowanie częściej przy piłce i rozgrywali ją na połowie gospodarzy. Tomasovia dzielnie się jednak broniła. „Stalówka” miała swoje szanse na strzelenie gola, lecz nie zdołała ich wykorzystać i ta część potyczki zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po przerwie sytuacja na boisku zbytnio nie uległa zmianie. Zielono-czarni prowadzili grę, a gospodarze tylko raz na jakiś czas próbowali uderzeń na naszą bramkę. Stal szukała okazji na gola, ale nie mogła skierować futbolówki do siatki Tomasovii.

W końcu jednak zielono-czarni zdołali pokonać bramkarza gospodarzy, a dokładniej uczynił to Szymon Jopek. W 70. minucie sędzia przyznał naszej drużynie rzut karny, który chwilę później na gola zamienił nasz kapitan. W końcówce niedzielnej potyczki Stal jeszcze podwyższyła prowadzenie. W 87. minucie Sławomir Duda po strzale z dystansu pokonał bramkarza gospodarzy, a w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Daniel Świderski.

Zielono-czarni wygrali z Tomasovią Tomaszów Lubelski 3:0. Dopisujemy do swojego dorobku kolejne trzy punkty.

Tomasovia Tomaszów Lubelski – Stal Stalowa Wola 0:3 (0:0)

0:1 – Szymon Jopek (k.) 72′

0:2 – Sławomir Duda 87′

0:3 – Daniel Świderski 90 +3′

Tomasovia Tomaszów Lubelski (skład wyjściowy): Krawczyk – Turek, Chmura, Czarniecki, J.Szuta, Żurawski, Zozulia, Błajda, Kycko, Pleskacz, D.Szuta.

Stal Stalowa Wola: Smyłek – Zięba, Khorolskyi, Hudzik, Olszewski, Stępniowski (85′ Pietrzyk), Duda, Jopek, Drobot (57′ Klepacki), Kiełbasa (68′ Wojtak), Świderski.

Sędzia: Sebastian Godek (Górno).