Stal pokonała Puszczę.

Piłkarze Stali Stalowa Wola pokonują w dniu dzisiejszym Puszczę 2:0!

Spotkanie w Stalowej Woli zaczęło się obiecująco. Już od pierwszych minut na boisku było ciekawie, były akcje ofensywne, strzały i sytuacje bramkowe. W 5. minucie po błędzie obrony Stali goście otrzymali w polu karnym rzut wolny pośredni. Łukasz Nowak uderzył na bramkę gospodarzy, ale trafił w mur ustawiony na linii bramkowej. W odpowiedzi Łukasz Sekulski główkował w polu karnym, ale z trudnej pozycji nie zdołał zaskoczyć Andrzeja Sobieszczyka.

W 18. minucie Nowak znów był w polu karnym i po rykoszecie mało nie trafił do siatki, ale Tomasz Wietecha był czujny między słupkami. W kolejnych minutach nadal było ciekawie, ale brakowało klarownych okazji. Większość strzałów przelatywała obok, albo nad bramką. W 35. minucie Dawid Kałat uderzył sprzed pola karnego i golkiper gości końcami palców odbił piłkę na rzut rożny. Chwilę później po kolejnym kornerze Stal zdobyła gola. Mateusz Kantor dośrodkował w pole karne a Michał Czarny głową zdobył bramkę dla gospodarzy.

W końcówce pierwszej połowy Krzysztof Zaremba próbował lobować Wietechę, ale w sukurs przyszedł mu Marcin Kowalski, który głową zgrał do bramkarza Stali. Po zmianie stron Puszcza wyraźnie zdominowała pole gry. W 55. minucie Michał Mikołajczyk zatańczył z obrońcami Stali w polu karnym, ale trafił w partnera z drużyny. W 66. minucie Nowak otrzymał piłkę w polu karnym, ale mając przed sobą tylko bramkarza Stali uderzył nad poprzeczką.
W 69. minucie Stal zdobyła gola, ale arbiter dopatrzył się przewinienia gospodarzy i nie uznał trafienia. W 71. minucie po kolejnym stałym fragmencie gry Kałat nie zdołał wpakować piłki do siatki z kilku metrów. 180 sekund później zielono-czarni zdobyli drugą bramkę. Sekulski otrzymał piłkę w polu karnym, zwodem ograł dwóch rywali i płaskim strzałem po długim słupku trafił do siatki Puszczy.

Stal Stalowa Wola – Puszcza Niepołomice 2:0 (1:0)
1:0 – Czarny 36′
2:0 – Sekulski 74′

Składy:
Stal Stalowa Wola: Tomasz Wietecha – Adrian Bartkiewicz, Michał Czarny, Michał Bogacz, Marcin Kowalski (81′ Michał Michałek), Dawid Pigan (90′ Kamil Samołyk), Mateusz Argasiński, Damian Łanucha (59′ Tomasz Płonka), Dawid Kałat (79′ Paweł Giel), Mateusz Kantor, Łukasz Sekulski.

Puszcza Niepołomice: Andrzej Sobieszczyk – Marcin Biernat, Adrian Napierała, Witold Cichy, Łukasz Furtak (71′ Michał Kiełtyka), Damian Lepiarz, Longinus Uwakwe, Łukasz Nowak, Michał Mikołajczyk, Piotr Madejski, Krzysztof Zaremba (63′ Zbigniew Zakrzewski).

Żółte kartki: Bartkiewicz, Bogacz (Stal) oraz Napierała, Furtak, Uwakwe, Zakrzewski (Puszcza).

Sędzia: Mirosław Górecki (Katowice).

sportowefakty.pl

Strategiczny Partner Finansowy

Miasto Stalowa Wola

Stal Stalowa Wola P.S.A. na podstawie umowy nr PKS-‪524.1.2022‬.RR zawartej z Gminą Stalowa Wola realizuje zadanie publiczne z zakresu sportu pod tytułem " Organizacja lub udział w zgrupowaniach sportowych przygotowujących do rozgrywek ligowych, organizacja i udział w zawodach lub rozgrywkach sportowych - sport seniorów"

SPONSOR STRATEGICZNY

 

PGE - Polska Grupa Energetyczna

Sponsorzy

Partnerzy medialni